Hlavní navigace

První česká recenze distribuce Fedora 19

2. 9. 2013

Sdílet

I když Fedora 19 vyšla již na začátku prázdnin, tak dosud nevyšla žádná její česká recenze. A to se jedná o třetí nejoblíbenější distribuci v našich končinách. To napravuje server Fedora.cz. Fedora 19 „Schrödingerova kočka“ je podle jejich názoru velice povedená. Nejedná se o žádné revoluční vydání plné změn, ale o příjemné vylepšení stávajícího stavu a několik nových funkcí. Pro uživatele starších verzí je připraven i bezproblémový upgrade.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2013 15:01

  asdfasdf (neregistrovaný)

  no lol, samozrejme ze si svou vlastni distribuci budou chvalit... je to neobjektivni imho

 • 2. 9. 2013 15:42

  Jiří Eischmann

  Tak o naprostou nestrannost se na fedora.cz určitě nesnažíme. To po nás ostatně asi nikdo nemůže chtít. Nicméně tuto recenzi napsal náš čtenář, takže to není tak, že jsme to napsali, abychom si něco vychválili.

 • 2. 9. 2013 18:26

  František Zatloukal

  Nemám pocit, že bych napsal neobjektivní recenzi. Během několikaměsíčního používání Fedory 19 na jednom stroji (již od nějaké alfa verze) a pro potřeby psaní recenze testování upgradu, instalace atd. na 2 dalších strojích (zastoupen lowend, mainstream, vyšší mainstream) jsem opravdu na žádné problémy nenarazil.

 • 3. 9. 2013 9:33

  srum

  Používám od vydání na noťasu s Atom-em a nějaké sic drobné problémy mám. Když po probuzení spustím G.Chrome, tak se po chvilce (cca 3 sec.) znovu spustí spořič obrazovky. Dělá to v LXDE a ještě k tomu jen, když je připojený net. Dále tlačítko "Vypnout", "Restartovat" v LXDE taky nic nedělá, musím nejprve logout, pak jde počítač vypnout.
  Ale jinak se mi Fedora 19 líbí, spolehlivá, na tak pomalém počítači i rychlejší než původní WinXP, které tím pádem vůbec nepoužívám.
  Jo ale vážný problém: nefunguje mi po nějaké aktualizaci tisk na HP. Už před tím jsem musel tiskárnu nějak ručně přepnout do jiného modu, aby se ovladače chytly, teď se to nějak nedaří a budu muset číst nějaké návody na netu, ale myslím, že to půjde, jen takové problémy mne vždycky připraví o čas, navíc je mi jasné, že HP na podporu v linuxu asi moc nehledí.
  Takže mušky to má. Ale jak píšu, já tuhle Fedoru rád používám protože: je rychlá, má aktuální LibreOffice a další programy, dobrý ovládání touchped-u dvěma prsty, spouštění programů v Gnome3 se mi líbí, atd.

 • 4. 9. 2013 9:58

  Petr M (neregistrovaný)

  Proč to hned vypínat nebo restartovat? Jsou to snad Widle, aby byl MTBR (Mean Time Between Restarts) 6 hodin?

  Já noťas nevypínám vůbec, hybernuje zaklapnutý i desítky hodin a každou noc je na nabíječce, takže se s tím neotravuju. Ostatně, když může jet Linux na routeru měsíce v tahu, nechápu, proč by nemohl valit týden na noťasu (rozežraný desktop, to je jiná, tam natahuje ruku E-On...)

  Jenom se občas přihlásím na konzolu jako root a zadám

  yum -y update
  reboot

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky