Hlavní navigace

První chytré telefony s Ubuntu budou stát 4 a 8 tisíc korun

17. 3. 2014

Sdílet

Mark Shuttleworth vystoupil na konferenci CeBIT v Hanoveru a hovořil o připravovaných telefonech s operačním systémem Ubuntu. Mělo by prý jít o zařízení vyšší střední třídy a jejich cena bude 200 a 400 dolarů, tedy v přepočtu asi 4 a 8 tisíc korun.

Canonical chce tedy zkusit úplně jinou cestou, než jakou se vydává Mozilla, která chce nabídnout super levný telefon s Firefox OS za 500 korun. Telefony s Ubuntu prý ale chtějí oslovit zákazníky, kteří od použití chytrých zařízení očekávají špičkový a krásný uživatelský zážitek. Zároveň ale nemá jít o klon iOS, protože uživatelé Ubuntu by měli chtít dělat základní věci jednoduše.

Ve své řeči se Shuttleworth opět zaměřil na stále důležitější roli mobilních zařízení, která se dnes pro většinu uživatelů stávají komunikačním centrem. Podle připojených periferií ale mohou mít například roli počítače, přehrávače multimedií nebo tabletu. Ubuntu prý nabídne všechny tyto možnosti a umožní vývojářům pro ně vytvářet aplikace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.