Hlavní navigace

První linuxový ThinkPad

14. 9. 2006

Sdílet

Společnosti Lenovo a Novell společně oznámily první notebook ThinkPad s přímou podporou operačního systému SUSE Linux Enterprise Desktop 10. Počítač je postaven na Intel Centrino Duo a je výsledkem dvouleté spolupráce mezi firmami Lenovo, Intel a Novell. Nový notebook T60p váží přibližně 2 kg a je jen jeden palec tenký.

Na podpoře nového výrobku se budou podílet obě společnosti. Lenovo ve svém Help Centru nabídne pomoc s hardwarem, ovladači a konfigurací Linuxu a Novell se postará o samotný operační systém.

(Zdroj: NetworkTimes)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 9. 2006 8:55

  MichalB
  Já bych spíš uvítal, kdyby šel nějaký slušný ThinkPad koupit bez Widlí, nevím, proč bych měl platit za OS, který hned smažu.
 • 15. 9. 2006 14:43

  vd (neregistrovaný)
  Ja jsem si koupil treba ASUS M6V bez Windows. To byl take jeden z parametru, podle kterych jsem vybiral. Bohuzel musim ti dat za pravdu, protoze nebylo moc moznosti na vyber.

  btw. Na tom asusu funguje vsechno krome modemu a ctecky karet. Sice to neni dulezite, ale kdyby Lenovo nabidnulo notebook se 100% podporovanym HW, ktery by byl zaroven kvalitne zpracovany (ne jako ten Asus, stal necelych 40k a po roce uzivani jsou sedrene plasty), tak bych o nem do budoucna uvazoval.
 • 16. 9. 2006 23:47

  K2 (neregistrovaný)
  Výdrž záleží na používání. Můj minulý Dell měl už po roce bílé rohy, protože ho tahám pořád s sebou, a moje brašna není zrovna vatová. Pravda, u černých notebooků (z černého plastu) byla odolnost lepší; ty stříbrné jsou typicky z bílého plastu, a když se odře ten metalický lak, je vidět bílý plast :(

  Jinak notebook bez Windows je prakticky neprodejný. A z těch, co se prodají, na velkém procentu skončí během pár hodin pirátské Windows. Moje zkušenost navíc je, že ve světě businessu (což je doména notebooků) lidé typicky používají aplikace typu MS Outlook, Lotus Notes, MS Project, klienty pro Oracle, MS SQL Server, různé ekonomické a podobné systémy... Pro Linux řada těchto věcí prostě není. Tedy ne že by desktopy s Linuxem šly na dračku :), ale předpokládal bych, že se jich prodá více, než notebooků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.