Hlavní navigace

První pracovní verze HTML5

29. 10. 2007

Sdílet

Sdružení WHATWG vydalo první diskusní náhled na chystaný standard HTML5. Jedná se o první verzi, kterou je možno označit za stabilní. Místo stále se měnícího obsahu byla totiž vydána konkrétní podoba standardu, která by nyní měla být vystavena veřejné diskusi. Podle tvůrců je navíc nepravděpodobné, že se do HTML5 budou přidávat další zásadní funkce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 10. 2007 11:02

  Marek Jelen
  Moc jsem se o to nezajimal ... ale kdyz jsem ted jenom v rychlosti proletl ten dokument, tak mi prijde ze jde o zakomponovani tech dnesnich javascriptovejch frameworku ( napr. extjs ) primo do HTML ... je to tak ? nebo je v tom neco vic ?

  A jeste by me zajimalo co to vymysleli s " Client side database " ?? Trosku mi tahle funkce prijde divna :-D
 • 29. 10. 2007 12:11

  funTom (neregistrovaný)
  No, je tam toho trochu víc. Třeba v souvislosti s webovými aplikacemi tam je definován handler libovolného protokolu. Databáze na straně klienta není žádná novinka, ale pro zopakování: umožní např. pracovat offline s webovými aplikacemi. Stručně řečeno, celé se to točí okolo web apps, které v poslední době hýbou světem, err webem ;-). Např. veškeré apps. na iPhonu jsou de facto web apps.
 • 29. 10. 2007 12:12

  nickname (neregistrovaný)
  SQLite? :-)
  Snaha o to, aby každý WWW prohlížeč uměl fungovat jako plnoštíhlý klient. Ještě podpora Pythonu a bude to Silverlight jak vyšitý.
 • 29. 10. 2007 12:27

  anonymní
  Pokud je mi známo, tak jak databáze, tak i Python už minimálně jednou třeba v Mozille aspoň neoficiálně byly. ;-)

Byl pro vás článek přínosný?