Hlavní navigace

Prvotřídní střílečka Metro: Last Light vyšla pro Linux

5. 11. 2013

Sdílet

Před třemi měsíci jsme vás informovali, že se herní vydavatelství Deep Silver zajímá o Linux a pravděpodobně na něj přivede své tituly. První portovanou hrou se teď stalo Metro: Last Light, kterou vydavatelství odkoupilo od zkrachovalého studia THQ. Pro Windows hra vyšla letos v květnu, takže se stále jedná o novinku.

FPS střílečka Metro: Last Light navazuje na Metro 2033, které vyšlo před pěti lety. Příběh je zasazen do postapokalyptického Ruska a vychází z tvorby spisovatele Dmitrije Gluchovského. Právě příběh je jednou z hlavních devíz hry, společně s perfektním grafickým zpracováním.

Hra by měla bez problémů běžet na grafických kartách Nvidia, ale s AMD to v současnosti ještě trochu vázne. Vývojáři nicméně s AMD spolupracují na vyřešení problémů a optimalizaci. Pokud plánujete hrát na nejnovějším Ubuntu 13.10, budete potřebovat betaverzi ovladačů AMD Catalyst 13.11.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 11. 2013 0:39

    Rudolf Klusal

    Gratuluji! Jen tak dál. Když se budou vydávat alespoň takovéhle hry a ne jen "indie záležitosti", možná to i někoho přitáhne!

    Navíc... teď jsem koukal na machinimu a tam mluvili o té Steam consoli... docela zajímavá mašinka ;) Uvidíme, uvidíme, uvidíme...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.