Hlavní navigace

PS3 s podporou Linuxu

16. 3. 2006

Sdílet

Šéf společnosti Sony Ken Kutaragi včera zahájil tokijskou konferenci PlayStation Business Briefing 2006. Kromě jiného zazněla také informace o disku, který bude umístěn v nové PS3. Má kapacitu 60 GB, bude upgradovatelný a podporuje Linux OS. Na disk je totiž možno ukládat libovolná data a pak jej kdykoliv z PS3 vyndat a použít samostatně. Zatím nebylo rozhodnuto, zda bude dodáván v každém prodaném kuse PS3.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 3. 2006 11:56

  ctirad (neregistrovaný)
  Já jsem tedy ještě neviděl disk, který by linux nepodporoval ;) Takže co nám to vlastně ten pán chtěl říct? Mě zajímá, jestli na PS3 budou moct normálně nainstalovat linux a jakýkoliv homemade software bez hacků, modchipů a jiných vylomenin a aniž bych se tím připravil o možnost hrát hry a sledovat filmy. Dále jestli hodlají uvolnit ovladače nebo alespoň specifikace na kompletní HW, abych měl akcelerovanou grafiku, zvuk, USB host atd atd... Protože jestli ano, tak to bude opravdová revoluce a mnoho lidí nahradí svoje hučící PC kisny malou levnou sexy mašinkou, která bude plnit roli výkonného PC, konzole i multimediálního centra (připomínám, že PS3 bude podporovat HDMI a tedy bude možné připojit dvě LCD přes DVI nebo LCD a (HD)TV ). Snad tuhle šanci nezahodí.
 • 17. 3. 2006 13:11

  bateau (neregistrovaný)
  az take idealne to nebude:). mam pocit ze pre ps3 je vyvyjana specialna distribucia linuxu a nemyslim ze by sony povolila instalaciu inych OS, predsa len by to zjednodusilo obchadzanie ochrany hier....
 • 17. 3. 2006 17:32

  lefti (neregistrovaný)
  Presne tak, jestli na tom pojede bezproblemove linux, tak to takova mala revoluce bude.