Hlavní navigace

Původní autor distribuce CentOS zakládá nový klon RHEL nazvaný Rocky Linux

9. 12. 2020

Sdílet

Rocky Linux Autor: Pixabay

Včerejší oznámení projektu CentOS o velké změně směrování překvapilo řadu vývojářů i uživatelů. Projekt kompletně přejde na CentOS Stream a bude připravovat průběžně aktualizovanou distribuci (rolling release), která bude v novinkách předbíhat RHEL. To znamená úplně jiný princip, než s jakým před patnácti lety CentOS začínal.

Velmi rychle se objevil Gregory Kurtzer, který původní CentOS zakládal. Do diskuse pod oficiálním oznámením napsal, že připravuje nový klon distribuce RHEL. Zřejmě na to budu schopen zaměstnat i nějaké lidi, pokud máte zájem, ozvěte se. Pokud se chcete účastnit, připojte se na Slack odkazovaný na webu HPCNG.org.

Gregory pak na GitHubu založil repozitář s názvem Rocky Linux, ve kterém se píše: Rocky Linux je komunitní operační systém navržený se 100 % kompatibilitou s Red Hat Enterprise Linuxem, když teď CentOS změnil směr.

Doplněno: Gregory se také na Slacku vyjádřil k původu jména: Vzpomínám na první dny projektu CentOS, který se mnou spoluzakládal Rocky McGaugh. Už není mezi námi a nemohl tedy vidět úspěch CentOSu. Smekám před ním a představuji vám Rocky Linux.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.