Hlavní navigace

QLED displej určený k aplikaci na kůži

18. 5. 2015

Sdílet

Institute of Basic Science (IBS) v Korei vyvinul QLED (Quantum Dot Light Emitting Diodes) displej určený k aplikaci na kůži uživatele. Aby mohl být display využit tímto způsobem, museli použít ohebný pružný materiál a dosáhnout velkého ztenčení. To se jim podařilo a jeho tloušťku stlačili až na hodnotu 2,6 µm, což je přibližně 1/40 tloušťky lidského vlasu.

Některé patenty IBS se mimo jiné zaobírají postupy pro sériovou výrobu. Lze tedy očekávat, že se nejedná jen o nějaký prototyp, který neopustí laboratoř, ale mohl by se časem objevit na trhu.

Na rozdíl od OLED176, která produkuje světlo za pomoci organických látek, QLED  je pokročilá verze technologie založená na nano-diodách, jež emitují modré, zelené a červené světlo. Dosahují lepšího barevného zobrazení a jemnosti displeje (rozlišení 2 460 ppi). Pro srovnání: iPhone 6 dosahuje hodnoty 326 ppi, LG G3 538 ppi a Samsung Galaxy S6 577 ppi.

(Zdroj: MobilMania)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.