Hlavní navigace

Qualcomm přispěl do jádra 110 tisíci řádků kódu pro Snapdragon 845

14. 2. 2018

Sdílet

Qualcomm

Qualcomm se veze na extrémně úspěšné vlně svých ultramobilních čipů, které v poslední generaci používali prakticky všichni výrobci telefonů s Androidem ve svých nejvyšších modelech (a nejen oni). Už pár měsíců víme o nástupci, který se letos začíná objevovat v prvních modelech a který přináší vylepšená CPU i GPU jádra, lepší podporu sítí, akceleraci AI a spoustu dalšího.

Firma tak logicky potřebuje do operačních systémů stavějících na Linuxu (což Android je) dostat podporu novinek. Ve spolupráci s Googlem a dalšími tak nyní zaslala sadu patchů do jádra o velikosti přesahující 110 tisíc řádků zdrojového kódu, a to je v souvislosti s grafickou částí (tedy primárně GPU Adreno 630).

Kód mimo jiné zahrnuje nový zobrazovací framework, podobný tomu, který AMD používá v ovladači AMDGPU. Dále přibyla podpora DisplayPort výstupu. Současně jsou také zasílány první části podpory GPU Adreno řady 6×x pro otevřený ovladač Freedreno.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.