Hlavní navigace

QuickFox pro BeOS

20. 9. 2005

Sdílet

Jste-li uživateli vyspělého operačního systému BeOS, mám pro vás dobrou zprávu: Můžete vyzkoušet silně upravenou verzi Firefoxu s názvem QuickFox.

Co umí? Je rychlý, použitelný, vypadá dobře, je spolehlívý, běží v RAM filesystem a podporuje automatickou instalaci, která zařídí všechno za vás. Užijte si pořádný prohlížeč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 9. 2005 13:08

    Petr Bren
    BeOS jsem používal krátce v roce 2001. Přestože už tehdy to byl OS starý několik let, jeho návrh grafického rozhraní mi přišel až geniální, stejně jako jednoduchost, rychlost, výkon, taková přehlednost. Problém jsem měl hlavně s tím, že mi free verze padala, třeba při pálení céda, to bylo pro praktické použití nepřijatelné. No a problém je samozřejmě v tom, že se systém už léta nevyvíjí. Je tu samozřejmě projekt Haiku-OS.org, jehož cílem je svobodný, otevřený klon BeOS, ten ale běží už několik let a to poměrně pomalu. Je tedy otázka, jestli budeme za pár let potřebovat, a pokud ano tak na co, desktopový systém s podporou pouze x86, bez uživatelských účtů a dalších vymožeností moderních systémů (linux, macosx, freebsd, solaris, win).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.