Hlavní navigace

Qutecom 2.2 RC1

22. 8. 2008

Sdílet

Včera byl zveřejněn první release kandidát VoIP a IM klienta Qutecom ve verzi 2.2. Vychází z programu Openwengo a podporuje kromě VoIP protokolu SIP také všechny známé IM protokoly jako je například ICQ, Jabber, MSN, atd.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 8. 2008 17:06

  anonymní
  hmmm, cool meno, build iba pre windows... ktovie, ci je to aspon stabilnejsie :-/ na tom ich webe teda prilis informacii nie je...
 • 22. 8. 2008 18:44

  q (neregistrovaný)
  Marku, nespletl jste si web? Tady exe moc nefrčí. Nebo to mam spustit pod wine? BTW cervajs? Ses to ty? nebo je to jiny M.Cervenka ?
 • 23. 8. 2008 18:17

  Aleš Janda
  Tak jsem zkusil tu verzi pro Fedoru 9. Co dodat: je to staré (dobré) OpenWengo, řekl bych v trochu jiném kabátě, ale fakt jenom trochu. Dokonce v testovacím hovoru se tam představí jako Wengo ;-)

  Zkusil jsem udělat testovací hovor, zvuk jede úplně ok. Teda zdálo se mi, že nefunguje ovládání hlasitosti mikrofonu, ale možná že jsem jen něco špatně nastavil, krom toho hlasitost byla dobrá a přenos zvuku taky. Fakt je, že to byl jen ten test, neměl jsem nikoho reálného, komu bych mohl zavolat.

  Video papírově taky jede, ale: občas to prostě nezobrazí kameru, někdy jede obraz, ale ne zvuk, přenos obrazu někdy vypadává (i na nejnižší kvalitu), při fullscreenu se video zvětší asi dvakrát a víc ani ťuk (zbytek je černý).

  Co je ovšem horší, zůstaly i další bugy z Wenga: Někdy program na nějaké kliknutí (třeba zavolání) hned nereaguje, musí se počkat nebo překliknout jinam a zkusit to znova. Navíc tam byl nějakej šílenej memory leak a program zabíral asi 600 MB (než jsem ho odstřelil). Sám od sebe při testování jednou spadnul (při pokusu o testovací hovor z nastavení).

  I tak jsem ale hodně rád, že ten projekt pokračuje. Je to asi jediný program, který má možnosti volání včetně videa, je multiprotokolový (umí plus mínus to co Pidgin, protokol Skype samozřejmě chybí) a je navíc uživatelsky velice přítulný. A multiplatformní. Kdyby neměl ty bugy, rozhodně by byl adeptem na nejlepšího klienta vůbec. Zatím bych ale s používáním posečkal.

Byl pro vás článek přínosný?