Hlavní navigace

Raiffeisenbank: podvodné lákání přístupu k účtu

9. 3. 2007

Sdílet

Včera jsme vás informovali o phishingovém útoku na Raiffeisenbank. K čemu došlo? Jsou klienti ohroženi? Případ je nebezpečnější než klasické phishingové e-maily. Podrobnosti naleznete v článku Raiffeisenbank: podvodné lákání přístupu k účtu, který dnes vyšel na našem sesterském finančním serveru Měšec.cz.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 3. 2007 14:30

  Culibrk (neregistrovaný)
  Podle serveru Mesec "Podle důvěryhodných zdrojů byl útok umožněn nezabezpečeným počítačem na straně klienta banky, který obsahoval takové množství nežádoucích kódů, že žil vlastním životem..." - to jako ze se na klientskem PC sam vylihnul kod, ktery prekonal ochrany banky, vytvoril nahradni kod sbirajici data, pak se uploadnul na server (nebo jeste lepe si sam spustil server),.... Hmmmm, teda nerozumim tomu, ale neci mi nesedi...
 • 9. 3. 2007 17:33

  zámožný_kupec_benátský (neregistrovaný)
  vidis neco nerealneho na tom ze po prihlaseni do ebankingu schopny trojan presmeruje komunikaci na jim lokalne vytvorenou webovou stranku s formularem pro prislusna data? :)
  neznas pripad ukradenych dat o osmdesati tisicich klientech jedne organice v USA (bo kde to bylo) ? :)

  tam byl sice zivy man in the middle, ale umel bych si predstavit zpusob ...... :)
 • 9. 3. 2007 20:52

  Mikuláš Patočka (neregistrovaný)
  Kdyby tam měl opravdu trojana, tak si ten certifikát ten trojan přečte a nemusí vyzývat uživatele k tomu, aby ho někam uploadnul.

  Spíš někdo uživatelům podstrčil falešné DNS.

Byl pro vás článek přínosný?