Hlavní navigace

Raspberry Pi 400: osobní počítač ukrytý v klávesnici

2. 11. 2020

Sdílet

Raspberry Pi 400 Autor: Raspberry Pi Foundation

Raspberry Pi Foundation představila nový koncept s názvem Raspberry Pi 400. Jedná se o jednodeskový počítač Raspberry Pi 4 s upraveným tvarem, aby se počítač vešel do klávesnice. Nápad tak vlastně vychází z éry osmibitových počítačů jako byly ZX Spectrum, Commodore 64 nebo Atari XL. Do klávesnice s vloženým Raspberry připojíte zdroj monitor a myš a můžete pracovat.

Počítač v tomto formátu stojí 70 dolarů nebo je možné si za 100 dolarů koupit sadu, která obsahuje počítač, myš, zdroj, SD kartu se systémem, kabel micro HDMI na HDMI a příručku pro začátečníky. Klávesnice může být anglická, francouzská, italská, německá či španělská. Další jazyky budu přibývat a RPi 400 by měla podporovat stejné národní znaky jako původní oficiální klávesnice RPi. Čeština bohužel chybí.

Počítače už je teď možné koupit v Británii, Spojených státech a Francii. U prodejců na celém světě by se pak měly objevit v prvních měsících příštího roku. Podívejte se, jak celý koncept Raspberry Pi 400 vypadá:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.