Hlavní navigace

Raspberry Pi je venku, do Česka zatím nedorazí

29. 2. 2012

Sdílet

Už několik dní lidé kolem Raspberry Pi naznačovali, že se ve středu ráno stane něco velkého. Kvůli tomu pro jistotu vyměnili web za statickou variantu, aby to unesly jejich servery. Bohužel nakonec nejde o nijak bombastické oznámení. Ve stručnosti by se dalo shrnout asi takto: „Nakonec pro nás budou výrobu a distribuci zajišťovat firmy Premier Farnell a RS Components, u kterých už je možné zapsat své předobjednávky. První desky zatím do Británie ještě nedorazily.“

Bohužel v Česku máme zatím smůlu, ani na jednom z webů není možné vytvořit předobjednávku pro naši zemi. RS Components má sice i český web, ale na něm Raspberry vůbec nenajdete. Na tom britském je zase možné objednávat jen pro Británii. Budeme si muset ještě počkat, až se výroba rozjede naplno.

Projekt také na svém webu vysvětluje, proč se rozhodl minipočítač prodávat přes prostředníky. Nezisková organizace má omezené finanční zdroje a nemohla by vyrábět více než deset tisíc kousků najednou, navíc by nezvládla vyřizovat obrovské množství objednávek, které se na ni valí. Přesto zástupci organizace slibují, že budou i nadále dostávat peníze z každého prodaného kusu, které pak poslouží na charitativní účely.

Aktualizováno: Podle některých čtenářů i našich redakčních kolegů je možné objednat u společnosti Farnell zařízení na českou adresu. Servery jsou přetížené, ale už se podařilo objednávku protlačit až do finále.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.