Hlavní navigace

Raspberry Pi má compute module třetí generace

16. 1. 2017

Sdílet

Nový Raspberry Pi Compute Module 3 (CM3) je postaven na Raspberry Pi 3, takže přináší desetinásobný výkon a dvojnásobek paměti než původní první generace. Integrovaný procesor BCM2837 běží na 1,2 GHz a je doplněn o 1 GB RAM a 4 GB flash paměti.

Existuje také varianta lite (CM3L), která nabízí stejný procesor a paměť, ale nenabízí úložiště. Piny jsou vyvedeny ven a je na uživateli, jaký druh flash paměti s jakou velikostí použije. 

Compute Module je vlastně embeddovatelnou verzi Raspberry Pi ve standardním formátu DDR2 SODIMM. Na piny jsou vyvedeny výstupy z procesoru, paměťová sběrnice a napájení. Výsledkem je malé zařízení určené pro zabudování do většího řešení. Společnost NEC už například představila nové monitory s možností vložení CM3.

Zároveň byla představena také nová verze IO desky, která umožňuje vložení CM3, programování integrované paměti a připojení k dalším periferiím včetně rozhraní USB a HDMI. 

Všechny zmíněné desky je možné objednat u tradičních prodejců element14 a RS Components, CM3 stojí 26,99 liber, CM3L koupíte za 21,99 liber a IO deska vyjde na 96 liber.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.