Hlavní navigace

Raspberry Pi oznamuje oficiální klávesnici a myš

2. 4. 2019

Sdílet

RPi klávesnice myš

Raspberry Pi Foundation představila oficiální klávesnici a myš pro počítače RPi. Klávesnice obsahuje tříportový USB hub a je k dispozici zatím v šesti jazykových mutacích – další se připravují. Její rozměry jsou 284 × 121 mm, váží 269 gramů a má 79 kláves včetně speciální klávesy Raspberry. K počítači ji připojíte běžným kabelem microUSB→USB-A.

Myš je standardní třítlačítková optická myška s kolečkem, obsahuje kvalitní spínače Omron, takže by se vám tlačítka neměla omačkat. Myš má na těle i na konektoru logo Raspberry, takž si ji na stole s ostatními určitě nespletete.

Obě zařízení jsou k dispozici v tradičních bílo-červených barvách, brzy by měla být k dispozici i černo-šedá klávesnice a černá myš. Oficiální český partner RPishop.cz už má na skladě klávesnici za 459 Kč a myš za 329 Kč.

Ještě dodejme, že s drobnými úpravami je možné do klávesnice dostat i Raspberry Pi Zero, mít tak vše v jednom a zavzpomínat si na dobu osmibitů. Pokud máte zájem si hrát, projděte si kompletní postup.

Další podrobnosti najdete v naší fotogalerii:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.