zatimco tebou doporucovany "Core" s tim NEma nic spolecneho, jaderny je lety zavedenej termin... mohl si na to narazit nejen v clankach, dokumentaci, pri komunikaci s jadernym vyvojarem, ale treba i v Jadernych novinach od minuleho stoleti ;-)
http://www.abclinuxu.cz/clanky/dir/4?from=850
takze bud jsi se prave probudil z komatu, nebo chodis na zakladku ;-)
Vaše chyba, „jaderný“ je v pořádku.
Zajímavé je, že když tu jednou někdo napíše něco správně, tak i tehdy se objeví někdo další, kdo jej bude prcat. Inu, Češi.
P. S.: Výpustka má 3 tečky. Za „Nevím“ patří čárka oddělující vedlejší větu. „Mě“ je tvar 2. pádu, ne 3. Vy nejste v pozici, kdy byste mohl někoho prcat!
No, zrovna u tohohle výrazu jste přišel s diskusí pozdě. To už se diskutovalo před více než 20 lety a odborná veřejnost se rozhodla to překládat. Osobně tedy řadím váš návrh do stejné kategorie, jako třebas návrh nepoužívat slovo "počítač" a držet se originálního "computer". Tedy do kategorie "s křížkem po funuse".
"Před 20 lety bych na tohle téma jen sotva mohl diskutovat.."
Právě že to už tenkrát dostatečně prodiskutovali jiní, rozhodně povolanější, a teď se přis[PÍP]reš ty a chceš to hned měnit. Jenže Root je trochu speciální komunita, kde dostaneš po pysku klávesnicí IBM Model M (a je nás tu víc, kdo jí dodnes schovává!) dřív, než řekneš Widle ;-)
Zkus nejdřív jít na to ABCLinuxu a tam navrhnout, že by tu rubriku Jaderné noviny, fungující pod tímhle názvem snad už od minulého tisíciletí, měli přejmenovat na Kernelové noviny. Tam si tě KERNEL ULTRAS podají tak, že si půjdeš přepočítat bity :-D
No, vzhledem k tomu, že "blesk" se mi na RPi 3 zobrazuje od prvního spuštění a nezáleží vůbec na tom, čím to RPi napájím, tak se těším, jak se v logu bude podpětí objevovat pořád dokola...
Vůbec jsem nepochopil, proč se měří podpětí, když ve skutečnosti jde o to, jestli zdroj umí dát proud/výkon. Beztak jsou v RPi B+ a novějších (odnož "A" jsem nikdy neřešil, možná i tam) spínané regulátory napětí, těm je fuk, jestli dostanou 5.1V nebo 4.9V, pořád dokážou udělat potřebná napěti pro zbytek desky - pokud jim zdroj pustí proud. Takže proč měřit podpětí PŘED spínaným měničem? Co to má za význam?
Teď mi tu třeba už nějakou dobu jede RPi 3 z USB HUBu s 5V/4A zdrojem. Napětí na portech je 4.7 - 4.9V v závislosti na tom, co je zrovna do HUBu připojené. RPi má z tohohle zdroje uptime 38 dní, přitom počítá na všech jádrech BOINC, takže se nefláká a má odběr. Samozřejmě zobrazuje "blesk", ale je to "rock solid", nepadá, výpočty v BOINC jsouv pořádku.
Stejné RPi 3 jsem zkoušel napájet iPhone nabíječkou (5V/1A) i dvěma různými powerbankami (1x Čína, tam to nebyla hitparáda kvůli odfláknutýmu měniči... i když to jelo stabilně, tak 3.5" LCD mělo jasný blikání a šum prolejzal i do sluchátek; 1x něco normálně certifikovaného a koupeného tady v ČR, tam v pohodě). Napájel jsem to i z PowerCube s USB výstupy. A ani v jednom případě to nebylo bez "blesku".
Podle mě špatně provedená fíčura. Mělo to sledovat nejen napětí na vstupu, ale i celkově odběr. Možná i porovnávat pokles napětí se zvýšením proudovýho odběru a z toho usuzovat, kdy už je zdroj opravdu špatný.
Jen bych rád dodal, že podpětí nevadí ani zařízením připojeným přes USB, protože i přísnější standard USB3 má povolené rozmezí 4.45 - 5.25V (USB2 může jít až na 4.4V).
Podpětí se měří možná proto, že typicky například levné čínské zdroje jsou docela měkké a mají při vyšším proudovém odběru problém právě s udržení konstantního napětí? A to rozhodně více, než v rozsahu 0.1 V?
Upřímně, problémy s napájením a velmi nejasném chování RPi když k němu dojde jsou jedním z důvodů proč tu platformu pomalu opouštím a její věčná bolest ale atokonto taky velmi dobře chápu smysl tohoto.