Hlavní navigace

Raspberry Pi TV HAT umí přijímat DVB-T2

19. 10. 2018

Sdílet

Raspberry Pi TV DVB-T2 hat

Raspberry Pi Foundation představila nové rozšíření pro populární jednodeskové počítače: Raspberry Pi TV HAT. Jedná se o malou přídavnou desku, která se připojuje na 40pinový GPIO konektor a umožňuje přijímat televizní vysílání přenášené pomocí DVB-T2. Deska má nový formát, který byl také dnes představen: má poloviční šířku, stejnou jako RPi Zero. Zapojení se nezměnilo, jde jen o změnu velikosti plošného spoje:

Takto rozšířené Raspberry pak může sloužit například pro streamování televizního obsahu do sítě [PDF]. Pokud chcete televizi sledovat přímo pomocí RPi, vývojáři doporučují použít výkonnější variantu 3+. Bohužel H.265 zřejmě procesor v RPi nestihne dekódovat v reálném čase, zbývá tedy streamování na jiný přehrávač. Výhodou desky naopak je, že používá standardní široký IEC konektor.

Zajímavé je, že TV HAT se prodává zatím jen v Evropě, na rozšíření do zbytku světa se pracuje. Desku je už možné objednávat, její cena je stanovena na 21,50 dolarů, v Česku ji nabízí RPishop.cz za 585 Kč.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.