Hlavní navigace

ReactOS - i Windows umí být open-source

29. 4. 2011

Sdílet

Fakulta informačních technologií ČVUT pořádá přednášku na téma „ReactOS – i Windows umí být open-source“. Přednášet bude koordinátor projektu Aleksey Bragin, který osobně implementoval například heap manager, diskové ovladače, hybridní Wine subsystém a značnou část kernelu. Přednáška se koná v úterý 3. května od 18 hodin v posluchárně M 103 v Nové budově Masarykovy koleje (sídlo FIT) – Kolejní 550/2. Další informace naleznete na stránce fakulty. Akce naleznete společně s dalšími událostmi v kalendáři akcí.

ReactOS je pokročilý opensource operační systém poskytující implementaci Microsoft Windows XP kompatibilního operačního systému. Má za cíl dosáhnout kompletní binární kompatibility s aplikacemi a ovladači zařízení určených pro NT a XP operační systémy, použitím podobné architektury a poskytnutím kompletního a ekvivalentního rozhraní. S linuxovým světem ho pojí především user mode knihovny, jejichž většinu přejímá z projektu Wine. ReactOS představuje jedinečnou příležitost pro programátory, kteří si přejí nahlédnout pod pokličku systémů Windows a nechtějí se při vývojí aplikací a ovladačů spoléhat pouze na dostupnou oficiální dokumentaci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.