Hlavní navigace

Recenze pracovního notebooku ASUS X550

22. 10. 2013

Sdílet

Po delší přestávce je tu Ubuntu blog s další recenzí. Tentokrát testoval notebook Asus X550, který je nabízen bez OS, podrobnosti se můžete dočíst v samostatném článku na již zmíněném blogu.

Další dobrou zprávou je rozšíření spolupráce s firmou Asus.as, která spojila síly s firmou CZC.CZ, tudíž budou moci autoři otestovat větší množství notebooků různých značek, které se dodávají bez OS. Další recenze budou brzy následovat.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2013 14:06

  Jarda_P

  Nejak mi unika, proc bych musel na zacatku disku vytvaret EFI oddil? To uz dneska PC bez toho nenabootuje nebo jde jen o to, aby to nabootovalo o 3 vteriny rychlejsi? Na svem netbooku jsem EFI zrusil a nikomu to nevadi.

 • 22. 10. 2013 15:43

  RRadek (neregistrovaný)

  Ano jeden z menších důvodů je že notebook s EFI nabootuje o cca 5 vteřin rychleji ale hlavní důvod je že tyto recenze čtou i lidé co si koupili tento notebook s přeinstalovaným Windows a pokud by spustili flešku už od počátku bez UEFI tak ne jen že by jim nainstalované Ubuntu nefungovalo ale navíc by si mohly poškodit stávající systém v počítači.

  Snažíme se předejít problémům a nevyhýbáme se novým standardům mezi které EFI patřit už bude. To je jako držet se zuby nehty IDE když už dávno všechny systémy podporují AHCI.

 • 22. 10. 2013 22:20

  Neználek (neregistrovaný)

  Víte co stále nechápu? Zda je součástí (U)EFI opravdu i nějaký SW který nahradí práci BIOSu a výsledek pak například zapíše do CMOS, nebo je to již čistě jen bootovací manager a prostředí?

  Já ještě pamatuji BIOSy které se nahrávaly na disky nebo MBR (memtesty tak nějak pracují ještě dnes), takže možné je vše.

  Pokud ale nejde jen o specifické BIOSy, šité na míru konkrétnímu HW - existují nějaké universální EFI které bych mohl použít pro všechny počítače (nebo jen nějakou skupinu)? Nebavím se teď o něčem co má spolupracovat s Windows 8, obsahuje to secure boot. Prostě něco co způsobí že to provede práci za BIOS a předá to řízení OS?

 • 22. 10. 2013 22:13

  Asi taky magor (neregistrovaný)

  Já jsem pevně rozhodnut, že i svůj následující notebook chci mít s podobně nízkým rozlišením, nejlépe 16:10. Práce i zábava je mnohem příjemnější.

  Nikdo vám ovšem nebrání pořídit si display 4x3 cm o rozlišení nejméně 1920x1080.

Byl pro vás článek přínosný?