Hlavní navigace

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9 Beta se zaměřuje na automatizaci

4. 11. 2021

Sdílet

RHEL Red Hat Autor: Depositphotos, Red Hat

Společnost Red Hat vydala betaverzi připravované distribuce Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9. Nová verze staví na jádře 5.14 a je k dispozici pro architektury Intel/AMD64 (x86_64), ARM 64-bit (aarch64), IBM Power LE (ppc64le) a IBM Z (s390×).

V oznámení Red Hat vyzdvihuje novinky určené pro správce systémů, kterým jsou určena vylepšení v oblasti automatizace. Nadále chceme poskytovat provozním týmům nástroje a osvědčené postupy k co nejefektivnějšímu využití jejich nejcennějšího zdroje – času. Proto se i nadále zaměřujeme na to, aby RHEL bylo snazší automatizovat a nasadit ve velkém měřítku.

Vylepšena byla tedy webová konzole Cockpit, která umožňuje pohodlně záplatovat jádro za běhu. Přibyly nové bezpečnostní profily, integrace OpenSSL 3, přibyla podpora Integrity Measurement Architecture (IMA), SSH má ve výchozím stavu vypnuté přihlašování na roota heslem a zjednodušilo se sestavování šablon a kontejnerů.

Další novinky najdete v poznámkách k vydání, pokud máte účet u Red Hatu (včetně toho zdarma), máte nově také automaticky neomezený přístup k betaverzím.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2021 12:01

  Uncaught ReferenceError:

  používáte někdo Cockpit? Trochu mi vadí, jak s tím se snaží být agresivní, teď tlačí automatizaci, jak do toho zapadá webová konzole to nevím.

 • 4. 11. 2021 13:20

  Smazaný profil

  Kamarád to používal na grafy využití a nastavoval přes to síť. Ono je to vlastně jen webové rozhraní, nemyslím si že to má nějaké své vlastní vychytávky.

  4. 11. 2021, 13:20 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.