Hlavní navigace

Red Hat Enterprise Linuxu 5.4 beta s KVM virtualizací

2. 7. 2009

Sdílet

Že KVM vytlačuje XEN naznačuje i nově vydaná betaverze Red Hat Enterprise Linuxu 5.4. Ta má jako hlavní novinku právě podporu KVM virtualizace. To podnikové sféře přinese třeba možnost virtualizovat Windows servery, ale i další nelinuxové operační systémy. Spojení s okolím je řešeno paravirtualizovaně, takže výkon tolik netrpí. XEN zůstává stále podporován. Mezi dalšími novinkami najdeme FCoE (Fibre Channel over Ethernet) nebo FUSE a Clustered Sambu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 7. 2009 9:43

  bez přezdívky

  Ta má jako hlavní novinku právě podporu KVM virtualizace. To podnikové sféře přinese třeba možnost virtualizovat Windows servery, ale i další nelinuxové operační systémy. Spojení s okolím je řešeno paravirtualizovaně, takže výkon tolik netrpí.

  To je lehce zavádějící – pochopitelně i Xen podporoval a podporuje plnou virtualizaci, takže poběží i MS Windows. Jedna z výhod je, že KVM je přímo součástí jádra. Odpadá potřeba mít rozdílné jádro (kernel vs. kernel-xen) pro virtualizaci.

  Ke KVM dodám, že je k dispozici (v Red Hat Enterprise Linuxu 5.4 Beta) pouze pro architekturu x86_64 (na procesorech s podporovou virtualizace) a paravirtualizované jsou pouze síťové a diskové drivery.

  Více v oficiálních emailu do konference.