Hlavní navigace

Red Hat jmenoval Paula Cormiera prezidentem a výkonným ředitelem

8. 4. 2020

Sdílet

Paul Cormier

Red Hat oznámil jmenování Paula Cormiera prezidentem a výkonným ředitelem Red Hatu. Cormier, který dříve působil jako prezident Red Hatu pro produkty a technologie, nahradí s okamžitou platností Jima Whitehursta, který je nyní na pozici prezidenta IBM.

Od roku 2001, kdy nastoupil do Red Hatu, byly Cormierovy vize a vedení klíčové pro většinu zásadních strategických změn a rozšíření portfolia produktů a služeb společnosti. Cormier si připisuje zásluhy za prosazení modelu předplatného, který pomohl přetvořit Red Hat z průkopníka open source na zavedenou technologickou firmu, jež dokázala transformovat operační systém Red Hat Linux na podnikovou linuxovou platformu Red Hat Enterprise Linux (RHEL).

Čtěte rozhovor z roku 2009: Paul Cormier: česká pobočka je nejlepší a Red Hat ji chce rozšířit

Cormier v Red Hatu vedl více než 25 akvizicí, což posunulo společnost daleko za její linuxové kořeny a pomohlo jí vytvořit plnohodnotné moderní portfolio IT produktů založené na inovacích v open source, které měly významný vliv na celé odvětví. Když jsem nastoupil do Red Hatu bylo nereálné předpovědět, jak Linux a open source změní svět, ale dnes jsou opravdu všude. Změny, které v našem odvětví pozoruji jsou opravdu vzrušující, jelikož přinášejí nové výzvy a příležitosti. Red Hat neměl nikdy větší příležitost než dnes a já jsem poctěn, že můžu tuto společnost vést a pomoci našim zákazníkům překonat jejich výzvy a udržet Red Hat na přední pozici v inovacích, říká Paul Cormier.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky