Hlavní navigace

Red Hat oznámil certifikovanou linuxovou platformu pro automobily

29. 4. 2021

Sdílet

Auto Autor: Depositphotos

Na Red Hat Summitu 2021, který probíhá v těchto dnech, oznámil Red Hat svůj záměr dodávat vlastní linuxový operační systém pro automobilový průmysl. Tento operační systém je postaven na důvěryhodných součástech podnikové linuxové platformy Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a spolupráci se společností exida, předním dodavatelem v oblasti funkční bezpečnosti napříč různými průmyslovými odvětvími, píše Red Hat v oznámení.

Systém bude navržen pro průběžné aktualizace po celou dobu svého životního cyklu při zachování klíčových certifikací funkční bezpečnosti. Automobilovému softwarovému ekosystému to přinese větší flexibilitu, když se s důvěrou ve stabilní chování softwarového základu budou moci výrobci vozidel a jejich partneři soustředit na inovace jízdních vlastností. Systém bude vyvíjen společností Red Hat a průběžně certifikován společností exida.

Jak se vozidla stále více podobají mobilním datovým centrům, od pokročilých asistenčních systémů řidiče (ADAS) přes automatizovaná vozidla až po infotainment, hraje operační systém ve výsledném softwarovém balíčku zásadní roli. Současný automobilový software je založen na proprietárních, funkčně omezených a záměrně pomalých součástech, které maximalizují eliminaci rizik a minimalizují chyby, což umožňuje konstruovat argument bezpečnosti, vysvětluje firma. Red Hat má v úmyslu přidat do automobilového softwaru otevřené inovace při zachování stejné garance funkční bezpečnosti, a přinést do automobilového dodavatelského řetězce odborné znalosti v oblasti implementace bezpečnější škálovatelné výpočetní kapacity a spolehlivých výhod stavebních bloků linuxových systémů.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?