Hlavní navigace

Red Hat zaznamenal 21% meziroční nárůst výnosů

28. 3. 2018

Sdílet

Disk server Red Hat

V roce svého 25. výročí, které slaví právě v tomto týdnu, Red Hat vykazuje 21% meziroční nárůst celkových výnosů a 21% meziroční nárůst výnosů z předplatného.

Jsme rádi, že můžeme oznámit 21% nárůst výnosů ve fiskálním roce 2018 oproti 18% nárůstu v minulém roce. Kromě toho, skvělá výkonnost v posledním kvartálu umožnila společnosti zakončit rok s 24% meziročním nárůstem nedokončených operací. Věříme, že celkové nedokončené operace i pokračující poptávka po našich technologiích nám umožní zajistit výrazný růst ve fiskálním roce 2019, řekl Eric Shander, výkonný viceprezident a finanční ředitel společnosti Red Hat.

Rok 2018 je rokem milníků – 25. výročí společnosti Red Hat, 20. výročí open source jako takového a 10. výročí působení Jima Whitehursta v Red Hatu. Současný prezident a výkonný ředitel společnosti Red Hat Jim Whitehurst dodává, že open source je mocná síla, která mění svět. Za 25 let našeho působení jsme ukázali, jak princip otevřenosti může uvolnit obrovský potenciál. A ve spolupráci s našimi partnery, zákazníky a open source komunitou dosahujeme dalších milníků na naší cestě k řízení budoucnosti IT.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 3. 2018 23:47

    klokan

    Red Hatu můžeme pogratulovat. Samozřejmě to není žádná dobročinná organizace, je to žralok jako každá komerční firma, což je v podstatě i správně. Ale je důkazem, že se i na FOSS dají vydělat velké peníze. V této souvislosti si vzpomínám na jednu besedu se Stallmanem, kde reportér podotkl, že je dost těžké vysvětlovat těm, kteří vydávají proprietární software v naději, že zbohatnou, aby to prý nedělali. Stallmanova odpověď tehdy pana novináře doslova vyvedla z míry: "Já nechci, aby nezbohatli. Já chci, aby zbohatli na svobodném software".

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky