Hlavní navigace

Red Hat předvedl živou migraci mezi Intel a AMD servery

10. 11. 2008

Sdílet

Společnosti Red Hat a AMD společně předvedly to, co bylo veřejně považováno za nemožné – totiž migraci virtuálních strojů mezi procesory Intel a AMD. Na webu AMD je pětiminutové video, na kterém je předvedena živá migrace za chodu systému s běžícím přehrávačem videa. Z pohledu uživatele se migrační proces nijak neprojeví a virtuální počítač je po celou dobu použitelný. Přesun virtuálního počítače probíhá hladce mezi procesory AMD (Barcelona, Shanghai) a Intel. Technologie zatím není připravená pro produkční nasazení.

Tento husarský kousek se podařil jen několik měsíců po konferenci VMworld, na které Intel a VMware svorně tvrdily, že nic takového není možné. Soudě podle prvních reakcí zástupců VMware na ukázku Red Hatu je porážka skutečně bolestivá. Firma VMWare potvrdila, že dokáže migrovat jen mezi různými generacemi procesorů stejného výrobce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.