Hlavní navigace

Reddit zakázal 944 účtů šířících ruskou propagandu

11. 4. 2018

Sdílet

Reddit logo

V nejnovějším přehledu Redditu shrnuje jeho šéf Steve Huffman několik věcí, z nichž v dnešní době tou možná nejpodstatnější je odhalení a uzavření téměř tisícovky účtů napojených na Internet Research Agency, nechvalně známou instituci šířící proruskou propagandu na internetu.

Většina těchto účtů měla nulovou karmu, tedy neměly žádný signifikantní dopad na komunitu, nicméně 13 účtů mělo karmu přes 10 tisíc bodů a jeden z uživatelů s téměř 100 tisíci body byl znám pravidelným šířením příspěvků podporujících Donalda Trumpa. Většina účtů s nenulovou karmou přitom byla zablokována už před americkými presidentskými volbami v roce 2016. Samo šetření také neodhalilo, že by tyto účty něco vůbec ovlivnily

Celkově vzato tak nebyl Reddit tak zanesen ruskou propagandou jako třeba Facebook, nicméně to jistě souvisí s celkově nižším dopadem sítě ve srovnání se Zuckerbergovým obrem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.