Hlavní navigace

Registrátoři mohou nést odpovědnost za obsah na doménách

11. 2. 2014

Sdílet

Rozhodnutí německého soudu ve sporu Universal Music vs. Key Systems může být problematické pro další doménové registrátory v Německu. Universal se prostřednictvím doménového registrátora pokoušel zabránit nelegálnímu šíření alba Blurred Lines. Přes Key Systems je přitom registrována doména torrentového trackeru h33t.com. Soud nakonec rozhodl, že doménový registrátor může být právně odpovědný za obsah na jím registrované doméně (celý rozsudek v němčině najdete zde).

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2014 9:07

  Duff (neregistrovaný)

  WTF. Takže vydavatel Zlatých stránek je zodpovědný za všechna čísla co jsou v nich publikována (jestli firma neporušuje jakékoli zákony). Prodejce reklamního času za reklamy které pouští (jestli reklamující firma neporušuje jakékoli zákony nesouvisející s prodejem relamy) atd.

 • 11. 2. 2014 9:26

  Rejpal (neregistrovaný)

  Ono to jde jeste dal. CEZ je odpovedny za vyrobu drog ve velkopestirnach, telefonni operatori za to, ze mafie/teroriste pouzivaji jejich sluzby a koneckonu producenti fotoaparatu a kamer svetovych znacek stale nejsou potrestani za vyrobu detske pornografie. Vera Pohlova mela pravdu, ale nej napul. Zakazat by se melo uplne vsechno, koneckoncu i ty zakazy.

 • 11. 2. 2014 9:47

  sarlej (neregistrovaný)

  Panu soudci by nekdo na stenu baraku mel nacmarat text nejake pisne z alba Blurred Lines. Treba by mu potom doslo co provadel za ko...... az by za to soudili jeho.
  Ale v tomhle pripade by se asi stejnym metrem vsem nemerilo ze?

 • 11. 2. 2014 12:13

  SB (neregistrovaný)

  Možná je to rozsudek nižší instance a u vyšší to zruší. Takoví čuráci u nás taky soudí a ne vždy jim to projde.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky