Hlavní navigace

Registrujte se na seminář o IPv6, který proběhne tradičně 6. června

22. 5. 2019

Sdílet

Seminář IPv6 2018

Sdružení CESNET zveřejnilo program a otevřelo registrace na seminář věnovaný protokolu IPv6, který pořádá již tradičně 6. června. Na programu jsou mimo jiné přednášky inspirované praxí o tom, jak začít s IPv6 na serverech či jak navrhnout adresní plán pro IPv6. Dále prozkoumáme výkonnost open-source implementací NAT64 a podíváme se na způsob, jak mohou koncová zařízení objevit informaci o použití NAT64.

Součástí semináře bude také přednáška o praktických zkušenostech z provozování IPv6 v metropolitní síti Praha1.net. Nebude chybět zamyšlení o tom, co je na IPv6 špatně a analýza chování e-mailových služeb na síti bez IPv4. Na samý závěr představí Pavel Satrapa čtvrté, aktualizované vydání populární knihy o IPv6.

V programu akce jsou stále volná místa pro Lighning talks, tedy krátké a úderné přednášky. Zájemci o vystoupení mohou registrovat svůj příspěvek na e-mailové adrese seminar-ipv6@cesnet.cz.

Účast na semináři je bezplatná, je však nutné se zaregistrovat. Z akce bude pořizován přímý přenos i záznam. Podívejte se na fotky z loňského ročníku:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Ondřej Caletka vystudoval obor Telekomunikační technika na ČVUT a dnes pracuje ve vzdělávacím oddělení RIPE NCC, mezinárodní asociaci koordinující internetové sítě.