Hlavní navigace

Reiser5 stabilizuje podporu LVM

24. 11. 2020

Sdílet

Hlavička disku HDD

Už je tomu téměř rok, co vedle pokračujícího vývoje souborového systému Reiser4 ohlásil Edward Shishkin také práce na nástupnickém Reiser5. Novinkou v tomto řekněme experimentálním souborovém systému je stabilnější podpora logical volume management (LVM).

Jak Edward dodává, podporu LVM cílí v Reiser5 na jednoduchou a flexibilní formu. Například tak nečekejme ve výchozí konfiguraci nějaký balancing. Pokud uživatel chce balancing vynutit, může volbou -B ( --with-balance), případně pozdějším použitím nástroje volume.reiser4(8) s přepínačem -b ( --balance).

Současně autor vydal nové patche pro Reiser4 a Reiser 5 a aktualizovaná nástroj reiser4progs. Všechny novinky jsou dostupné s balíčky reiser4-for-linux-5.10-rc3 a reiser4progs-2.0.4 (číselně je tato verze Reiser5 označena jako 5.1.3).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 11. 2020 17:48

    bmn

    Pod zkratkou LVM si většina lidí představí tohle LVM. Asi by se slušelo napsat, že s tím to nemá nic společného a jedná se o jinou implementaci podobné funkcionality.

    Jinak ale díky za zprávičku, Reiser vypadá nadějně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.