Hlavní navigace

Revize GPL

2. 3. 2005

Sdílet

Ve zprávičce o aktivitách OSI jsem zmínil letošní očekávanou revizi licence GPL. Jedním z důvodů je Trusted Computing (prosazovaný zejména firmami Intel a Microsoft), který vyžadují producenti obsahu na Internetu. FSF se v revizi GPL zaměří zejména na opatření proti bezpečnostní technologii Trusted Computing a definici distribuce softwaru.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 3. 2005 22:14

  jm (neregistrovaný)
  Krucinal!!! To by se fakt ta pulka vety zejména na opatření proti bezpečnostní technologii Trusted Computing a definici distribuce softwaru. nevesla na titulni stranku, abych kvuli ni nemusel klikat? :-(((
 • 3. 3. 2005 3:38

  Estelle (neregistrovaný)
  Je to pravda. Vůbec je škoda, že české portály, (speciálně třeba oo.o.cz, czilla.cz, ale i root.cz) uvádějí místo článků jen oznámení a odkaz na nějaký původní text. Já umím anglicky fakt dobře, ale stejně to není moc počtení, louskat několika stránkové příspěvky v angličtině. Co chudáci ti, kteří anglicky moc neumí? Třeba stránky OpenOffice.org (obé) jsou hlavně pro neznalé - jak počítačů, tak často i odborné angličtiny. To jsem ještě opomněl, že často je originální článek třeba v norštině - bomba novinky. Jasně, že přispivatelé se nemůžou překládat s každým článkem, ale alespoň zhruba se rozepsat o obsahu. Tři, čtyři věty u mě NENÍ příspěvek. Co napříště svazácký závazek - třeba dvacet řádek, ha?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.