Hlavní navigace

RockPlayer přináší FFmpeg na OS Android

31. 8. 2010

Sdílet

Přehrávání videa na zařízeních s OS Android se může někomu zdát problematická. Nativně systém podporuje pouze videa v H.264 v souborech MP4 a 3GP.

Díky přehrávači RockPlayer si můžete přehrávat všechna videa, která podporuje FFmpeg. Můžete si tak přehrát i videa v xvid nebo mkv. Plně funkční verze RockPlayer je dostupná i pro české uživatele bez přístupu root na telefonech. Naleznete ji standardně na Android Market.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2010 0:00

  Deafboy

  Toto sa nedá okomentovať inak, ako „už bolo k*rva na čase“ :P
  Keď som pár dní testoval Android (inak usujem maemo5) cítil som sa ako v klietke.
  Android bol síce o dosť stabilnejší a svižnejší ako maemo (napriek tomu že bežal na oficiálne nepodporovanom HW), no nezmohol som toho v základnej výbave, a ani po prezreti Android marketu. Android market, to je vlastne také online úložisko trial a demo verzií komerčných aplikácií, a pár hier (väčšinou demo, a trial verzií :D)

 • 1. 9. 2010 1:22

  Libor Šedivý

  To chce jen správně hledat. Podporu více formátů videa i pro G1 jsem viděl už dřív. Takže to asi tak žhavá novinka není. Jen to myslím nebylo na marketu. Ono už i ta 3D navigace je dostupná pro nerootnuté telefony. Prostě paráda. Přikoupil jsem nabíječku do auta a je to pohodička. Jediné, co mi trochu chybí, je absence pořádného úkolovníku, který by se choval, jak já chci. Ale v mobilu mohu dělat, co se mi zlíbí a to se mi líbí – hrát geocaching v přírodě, používat navigaci, využívat synchronizaci s gmailem, psát dokumenty, prohlížet fotky a videa, programovat, používat plnohodnotně net přes wifinu, ukládat na ftp, připojovat se na telenet a mohl bych sáhodlouze pokračovat. Nevyužívám žádné trialy, jen u jedné hry. ;) A jednu aplikaci jsem si zaplatil – díky ní mohu tisknout z telefonu. Prostě krásné možnosti. Android je prostě super. Jen by to chtělo telefon s lepší baterkou. ;)

 • 1. 9. 2010 7:46

  J. M.

  „Videa v xvid nebo mkv“ si zcela určitě přehrát nemůžeme, protože Xvid je softwarová knihovna, nikoli formát videa, mkv je přípona souboru, nikoli formát kontejneru. Videa jsou v souborech v nějakých formátech, nikoli v knihovnách nebo příponách.

Byl pro vás článek přínosný?