Hlavní navigace

Rok 2008 nezačal pro OLPC dobře

9. 1. 2008

Sdílet

Je to teprve týden, co jsme přivítali nový rok, ale organizace OLPC už zaznamenala několik citelných ran. Nejprve oznámila Mary Lou Jepsen, že opouští místo technického ředitele společnosti a zakládá novou firmu. Pak následovala žaloba Nigerijské společnosti, která tvrdí, že OLPC porušuje její patenty. A nakonec přišla s nepříjemným oznámením firma Intel, která vystoupila z rady OLPC. Snad budou další zprávy o něco pozitivnější.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 1. 2008 11:50

  mm (neregistrovaný)
  Co je to za bulvar ?
  Odstoupeni Intelu OLPC prijala dle dostupnych informaci spis s ulevou, protoze se domnivala, ze Intel chce OLPC vpodstate vyuzit jen ke svym marketingovym zamerum. Pro OLPC to byla spis pozitivni zprava.
  Nebylo by lepsi psat zpravicky kdyz je co psat a ne se snazit generovat kvantitu na ukor kvality ? Pouze muj skromny soukromy nazor...
 • 9. 1. 2008 12:10

  Petr Krčmář
  Neřekl bych, že je to úplně tak. Samozřejmě Intel využíval OLPC marketingově, ale především pracoval na vlastním konkurenčním projektu (Classmate PC), což se OLPC nelíbilo. Pro OLPC to není dobré, protože organizace připravovala notebooky s procesory Intel (ty stávající mají AMD) a tímhle pravděpodobně nová řada padne nebo bude alespoň ztížen její vývoj.
 • 9. 1. 2008 12:26

  * (neregistrovaný)
  Mary Lou dokoncila svou praci pro OLPC (display) a tak ji nezbyvalo nic jineho nez odejit - nevidim v tom nic spatneho.

  Jsem rad ze Intel vykopli - slo mu jen o image kdyz se k OLPC pripojil, nic vic.
 • 9. 1. 2008 13:22

  xm (neregistrovaný)
  Pane Krčmář, už zase děláte z Rootu nechutný bulvár! Je to ostudné, psát takovéto nesmyslné zavádějící bulvární zprávičky (a není to u vás rozhodně poprvé). Měl byste se nad sebou vážně zamyslet.

  Ty zprávy nejsou pro OLPC v ničem špatné, rok 2008 pro OLPC špatně nezačal. O účast Intelu původně lidé z OLPC ani nestály, Intel by z toho udělal jen ošklivou marketingovou hru. To že Mary Lou Jepsen opustila společnost OLPC také není nic nepříznivého - dosáhla toho čeho dosáhnout chtěla (a mohla) a dál hodlá tuto technologii (display) rozvíjet, není na tom nic divného. A co se týče onoho patentu týkajícího se klávesnice, tak to se sice jako nepříjemná zpráva může jevit, ale ten patent je naprosto nesmyslný (už dávno tu existoval prior art) a ta firma s ním nemá šanci uspět.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.