Hlavní navigace

Rolling release v Ubuntu je opět aktuální

4. 3. 2013

Sdílet

Rick Spencer, technický ředitel firmy Canonical, představil návrh, jakým způsobem by se mohlo změnit vydávání distribuce Ubuntu v duchu rolling release. Návrh padl při živé diskusi vývojářů na Google+ Hangout minulý týden v pátek. Informace k němu najdete na serveru webupd8.org a samotnou diskusi pak ve videu níže.

Rickův návrh hovoří o vydávání LTS verzí jako doposud, ale místo běžných půlročních verzí by byly průběžně aktualizovány dva další repositáře, které by posunovali Ubuntu dál buď každý den nebo jednou za měsíc. Uživatel by si mohl zvolit, zda chce mít klasické LTS, LTS s novými verzemi balíčků každý měsíc a nebo LTS s aktualizacemi každý den. 

Než by se tento návrh mohl stát realitou, musí vývojáři vyřešit složité problémy s kompatibilitou jak mezi vlastními balíčky, tak s balíčky třetích stran. Nyní má Ubuntu stabilní verze knihoven ve vydáních vycházejících jednou za půl roku nebo v LTS verzích vycházejících jednou za dva roky. Změny různých balíčků každý měsíc či každý den by nemusely dopadnou dobře.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.