Hlavní navigace

Rolling Rhino: proměňte Ubuntu v průběžně aktualizovaný systém

2. 7. 2020

Sdílet

Rolling Rhino

Ubuntu nenabízí průběžně aktualizované vydání, takzvané rolling release. Některým uživatelům ale tento přístup vyhovuje a oceňují aktuální verze balíčků v jiných distribucích. Pro ně vytvořil Martin Wimpress nástroj nazvaný Rolling Rhino. Ten dokáže proměnit vaši běžnou instalaci Ubuntu v systém s průběžnými aktualizacemi.

Utilita je určena vývojářům Ubuntu a zkušeným uživatelům, kteří chtějí systém jednou nainstalovat a poté sledovat současný stav vývoje. Distribuce se totiž pomocí utility přepne na aktualizace z vývojářských repozitářů devel. Autor ale varuje, že tímto krokem přebíráte plnou zodpovědnost za svůj systém, včetně řešení migrací PPA, odstraňování opuštěných balíčků a aktivním řešení nalezených problémů pomocí Launchpadu.

Pokud víte, co děláte, je aktivace velmi jednoduchá. Stačí běžným způsobem nainstalovat některou z podporovaných variant Ubuntu z vývojářského obrazu (daily build) a poté spustit:

# git clone https://github.com/wimpysworld/rolling-rhino.git
# cd rolling-rhino
# ./rolling-rhino
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.