Hlavní navigace

ROM Manager zmizel z Google Play. Kvůli platbám přes PayPal

20. 12. 2013

Sdílet

Oblíbený nástroj ROM Manager pro Android byl odstraněn z Google Play. Důvodem bylo porušení podmínek služby, a to tím způsobem, že aplikace umožňovala zakoupit prémiovou verzi přes PayPal. A z toho Google pochopitelně nemá provize. Koushiku Duttovi byl dán šestitýdenní termín na nápravu, ale ROM Manager byl smazán už dva týdny před jeho vypršením.

ROM Manager je v obchodu k dispozici také přímo v plné verzi, která pracuje s platebním systémem Googlu. Verze zdarma, která byla odstraněna a umožňovala aktivaci všech funkcí platbou přes PayPal, byla pozůstatkem starší doby, kdy ještě Google nákupy přímo v aplikacích neumožňoval. Dosud byla zachována proto, aby si „staří“ uživatelé nemuseli plnou verzi kupovat znovu.

Koushik Dutta, který má na svědomí řadu populárních nástrojů pod hlavičkou ClockworkMod, slíbil, že se celou situaci co nejdříve pokusí vyřešit, aby byli spokojeni Google i uživatelé. Podobný systém dodnes používá více jeho aplikací, tak snad obchod počká na úpravu a také je nesmaže.

(Zdroj: TalkAndroid.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.