Hlavní navigace

Root pro HTC One X

Sdílet

Adam Štrauch 12. 3. 2012

Telefony od firmy HTC ještě minulý rok čekaly na odemknutí flash paměti (S-OFF) a roota celé měsíce, než se podařilo snaživým hackrům prolézt skrze nové techniky zabezpečení. Naštěstí HTC povolilo a umožňuje nové a i některé starší telefony odemknout pomocí vlastní utilitky. Když je telefon odemčený, už pro vývojáře není problém z telefonu stáhnout bootloader a provést na něm potřebné úpravy. HTC One X, vlajková loď firmy, která má přijít na trh za necelý měsíc už se rootu dočkala. Z popisu to není úplně jasné, ale vypadá to, že nejde zrovna o ideální řešení a dalo by se říct, že je až zbytečné. Na fóru MoDaCo si můžete stáhnout utilitku, která vám do vašeho One X nahraje bootloader, který sám nakopíruje binárku su a aplikaci superuser.apk do systému.

Upravený bootloader nepřepíše ten co je v telefonu, takže root by měl zůstat i potom, co telefon restartujete, ale bootloader bude jinak nezměněn. Utilitka neodemyká paměť bez použití nástroje od HTC a pouze zjednodušuje získání roota. Není to čisté řešení a bez S-OFF se neobejdete, takže až se telefon dostane na trh, bude bezpečnější si telefon odemknout oficiální cestou, počkat na upravenou recovery, která přijde určitě velmi brzo, a až přes tu nahrát potřebné su a superuser.apk.

Zdroj: SvětAndroida.cz

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 3. 2012 20:55

    jindrak (neregistrovaný) ---.kolej.tul.cz

    Kdyby někdo ještě nevěděl, co vše HTC One X umí, našel jsem super web kde to je rozepsaný : www.htc-one.cz , jsou tam informace, fotky i videa z konference :)