Hlavní navigace

Routovací démon BIRD má první vícevláknovou verzi, zatím ve stádiu alfa

3. 3. 2022

Sdílet

Bird pták Autor: Pixabay

Tým vyvíjející routovacího démona BIRD vydal nedávno hned dvě jeho nové verze. Do regulérní verze 2.0.9 přibyla zejména validace pravidel Flowspec, rychlejší vyhodnocování prefix setů ve filtrech nebo další rozšíření filtrového jazyka. Kompletní přehled je k dispozici na webu projektu.

Druhou novinkou je první verze vícevláknového démona BIRD pro veřejné testování. Ve verzi označené 3.0-alpha0 je do vlastních vláken převeden zejména protokol BGP, což slibuje podstatné zrychlení konvergence. Verze 3.0-alpha0 vychází z předchozí verze 2.0.8, což znamená, že některá vylepšení z verze 2.0.9 přijdou na řadu později. Tato verze zatím není doporučována pro provoz v produkčním prostředí.

Přibližnou analýzu výkonu démona BIRD verze 3.0-alpha0 najdete v podrobném článku na blogu. Zde také průběžně publikujeme podrobnější texty o celém procesu přechodu na více vláken.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.