Hlavní navigace

Rozdílové delta ISO u distribuce SUSE

3. 5. 2006

Sdílet

Jednotlivá vývojová vydání distribuce SUSE Linux (nyní release candidate 3) nejsou vydávána jako kompletní ISO, ale pouze jako rozdílové delta ISO. Je to výhodné z důvodu malého objemu přenesených dat pokud již máte na harddisku předchozí kompletní ISO. Nevýhoda je v poměrně vysoké náročnosti na výkon PC při zpracování delta ISO do požadovaného výsledku. Podobný systém aktualizací, konkrétně delta RPM, používá distribuce SUSE pro online aktualizace RPM balíčků již od verze SUSE 9.2.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 5. 2006 10:40

  anonymní
  Oceňujem snahu autora vymenovať výhody a nevýhody, ale čo je väčšia nevýhoda? Sťahovať celé iso 650MB, alebo stiahnuť 70MB delta iso? A ak je tých CD viac (SUSE ich má 5), tak miesto 3GB sťahujete 350MB. A teraz, keď sa zamyslíte, čo viac zaťaží počítač? Sťahovanie 350MB a potom aplikácia delta, alebo sťahovanie 3GB? BTW: delta je naozaj pýchou SUSE. Ako autor spomínal SUSE využíva deltu aj pri sťahovaní aktualizácií (YOU).
 • 3. 5. 2006 20:16

  Ctirad (neregistrovaný)
  Pro tuzemského uživatele je jednoznačně větší zátěž stahování 3GB přes noc a tím vyplácání poloviny měsíčního datového limitu, přičemž počítač se stejně většinu času fláká a jeho zatížení nic nestojí.
 • 3. 5. 2006 11:21

  anonymní
  Gdby tak radsi vydali dvd image takoveho SLES 9 tech 6 cd + 3cd patch (9cd dohromady)
  je fakt otrava....

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Pavel Chalupa je redaktorem zpráviček a příležitostným pisatelem článků na Root.cz.