Hlavní navigace

Rozšíření Firefoxu bude Mozilla digitálně podepisovat

12. 2. 2015

Sdílet

Ve Firefoxu mohou rozšíření měnit celou řadu věcí. Jejich vývojáři mají plnou svobodu, co se týče jejich distribuce. Mohou je distribuovat skrze vlastní stránky a nemusí nutně používat AMO, Mozilla web pro doplňky. To dává vývojářům velkou moc a flexibilitu, což může někdo zneužit.

Běžně se tak stává, že se uživateli změní domovská stránka, nastavení vyhledávání, rozšíření stáhne malware atd. Z toho důvodu již před několika lety Mozilla sepsala instrukce, které musí každé rozšíření splňovat. Pokud tomu tak není, add-on zablokuje. Bohužel vystopovat všechny, jež instrukce porušují je velmi obtížné.

Tentokrát se Mozilla rozhodla s tímto problémem skoncovat jednou provždy. Oznámila, že bude digitálně podepisovat rozšíření Firefoxu. Po přechodném období již tedy nebude možné instalovat nepodepsaná rozšíření. Nebude existovat žádná volba v nastavení, ani příkaz, který by kontrolu podpisů deaktivoval.

(Zdroj: Blog Mozilla)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.