Hlavní navigace

Ruská firma prolomila šifrování telefonů iPhone

Sdílet

Adam Štrauch 26. 5. 2011

Ruské firmě ElcomSoft se podařilo prolomit 256-bit silné hardwarové šifrování paměti telefonu iPhone. K prolomení firma nabízí program ElcomSoft Phone Password Breaker za 320 USD, který s využitím normálního procesoru, ale i grafické karty, zpřístupní vaše data komukoli. K prolomení je potřeba fyzická přítomnost telefonu, takže nelze použít obraz paměti. Jelikož se jedná o brute-force útok, je potřeba relativně hodně času. Aplikace podporuje až 32 CPU a 8 GPU.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2011 9:31

  bez přezdívky

  10 veci co mne zajimali tam neni a ten zbytek co tam je, tak je spatne a nepresne. Jeste ze je tam link na zdroj. Priste radeji jen link na zdroj, aspon nebudu ztracet cas ctenim nepodstatnych bludu.

 • 26. 5. 2011 9:50

  Tomáš Trnka

  Zprávička je krutě zavádějící. Ten 256-bitový AES samozřejmě nikdo nezlomil a snad ještě pěkných pár let ani nezlomí, to bychom se všichni mohli jít rovnou klouzat.

  Soudruzi jen vyrobili nástroj schopný hrubou silou tipovat heslo telefonu a přitom obejít systémový limit deseti pokusů, případně vylovit klíče z iTunes na PC. Protože se heslo láme přímo na zařízení, nedá se to ani rozumně paralelizovat. Kdo ale používá čtyřznakové heslo, pravděpodobně stejně netuší, co je to šifrování.

 • 27. 5. 2011 15:01

  koudy (neregistrovaný) ---.houston.hp.com

  The tool can decrypt password-protected iPhone and BlackBerry backups or provide forensic access to encrypted iPhone file system dumps.
  Odkaz na vyjadreni firmy: http://www.elcomsoft.com/PR/eppb_110524_en.pdf

  Tohle mi prijde, jako ze to zvladne pracovat nad datama a neni potreba telefon, jen pisou, ze backup obsahuje pouze cast dat ktere lze vytahnout z iPhonu samotneho.

 • 26. 6. 2011 11:21

  MCE

  Několik způsobů, jak se dostat k datům uživatele iPhonu je popsáno zde: http://www.cleverandsmart.cz/apple-ios-jak-prolomit-heslo-do-iphonu/