Hlavní navigace

Rusko dalo Telegramu pokutu 300 tisíc Kč, odmítl poskytnout backdoor

18. 10. 2017

Sdílet

Cloudový instantní kecálek Telegram v Rusku narazil. Jelikož odmítl poskytnout vládě, tedy přesněji Ruské tajné službě FSB backdoor k jím používané šifrované komunikaci, vyměřila mu Ruská federace pokutu ve výši 800 tisíc rublů (zhruba 300 tisíc Kč).

Pokutu stvrdil Moskevský soud poté, co firma nevyhověla požadavku FSB na dešifrování konverzací u šesti telefonních čísel. Celá věc probíhá od letošního července, kdy byl požadavek zaslán Londýnské centrále Telegramu. Ten jej odmítl, pročež byl následně 31. srpna varován, že to bude znamenat finanční postih pro společnost. Proces jeho stanovení začal 14. září.

Zakladatel Telegramu Pavel Durov zveřejnil oba Ruské požadavky na sociálních sítích a vydal prohlášení, že nemá v plánu backdoor či jakýkoli jiný typ přístupu FSB k Telegramu poskytnout. Durov dále doplnil, že s podobnými požadavky od něj či zaměstnanců požadovala také americká FBI. Odkazuje také na to, že takové požadavky není technicky možné splnit a v případě Ruska dodává, že jsou současně v rozporu s právem na soukromí garantovaném Ruskou ústavou.

Je ale možné, že požadavky Ruska vůči Telegramu slouží hlavně jako zastrašovací taktika na další podobné služby. Lze dále předpokládat, že Rusko bude nutit ISP k blokaci Telegramu v blízké budoucnosti, ač aktuálně představitelé země tvrdí, že nic takového není v plánu. Telegram se proti verdiktu o pokutě odvolá.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 10. 2017 10:43

  balki (neregistrovaný)

  Tak, uz zistili, co stoji v rusku licencia na podobne sifrovanie, staci si najst sponzora. Imo nie az take drahe.

 • 18. 10. 2017 11:10

  Rumik (neregistrovaný)

  No pro lidi jako jsem ja (paranoidni) je to prece jen spolehlivost tuto sluzbu pouzivat a niz by se v tom nekdo hrabal...

 • 18. 10. 2017 11:41

  Petr (neregistrovaný)

  Ti Rusové jsou ale žabaři - v USA si na toto alespoň zřídili speciální tajné soudy (FISA), díky kterým se vojensko-průmyslovému komplexu daří jakž takž držet tyto věci pod pokličkou. Člověk by si myslel, že za takřka 40 let budou Rusové tuto praxi schopni alespoň nějak špatně okopírovat a oni přitom dají příkaz do centrály podniku v cizí zemi - to už to mohli rovnou zveřejnit. Tragédi.

 • 18. 10. 2017 13:15

  Jiří Eischmann

  Nic takového nepotřebují. Provozovatelé služeb působících v Rusku už dávno data poskytují a to kontinuálně. Je na to zákon a jen ti, kteří se tomu nepřizpůsobí, se dostanou před soud. Jako teď Telegram.

 • 18. 10. 2017 13:32

  Petr (neregistrovaný)

  Pokud to dělají takhle otevřeně tak dvojnásob platí, že jsou to (narozdíl od Američanů) žabaři, když o tom ví celá společnost...

 • 18. 10. 2017 16:46

  OB (neregistrovaný)

  Naopak, USA jsou žabaři. Rusko to může dělat takhle veřejně, protože Rusové se o tom stejně nedozví - Putin má (nejen) veřejná média pěkně pod kontrolou.

 • 18. 10. 2017 19:25

  Jirka1 (neregistrovaný)

  A i když se o tom dozví, tak Rus je zvyklý držet hubu a krok, ostatně tak to tam fungovalo vždy. Žádné protesty nehrozí. Navíc jakákoliv demonstrace by stejně byla označena za zakázanou a účastníci zatčeni, po více takových akcích i zavřeni. Kdo protestuje proti Putinovi, je přece zločinec...

 • 19. 10. 2017 10:20

  null null (neregistrovaný)

  Napsal jsem jako. "Jako" není "přesně jako" nebo "nachlup jako" ....

  https://echo24.cz/a/iqtNW/zatykani-v-katalansku-spanele-zadrzeli-tajemnika-vicepremiera

  Kdyby se tohle stalo v Rusku, tak by se tady kňouralo, že zlá Moskva potlačuje práva na sebeurčení obyvatel nezávislého demokratického regionu ... Je to ale v EU, Španělská šlechta nechce přijít o kus výnosného území, kdo by taky chtěl, a tak jsou to zlí separatiské. Už chybí jenom útok na nějaké španělské ministerstvo "Prdů pod palmou" z ruských IPček a dozvíme se i kdo tu vzpouru těch obyvatel "spíše méně vzdělaných, nezcestovalých, bez rozhledu a ambicí" [ČT o voličích zlého brexitu] bez vlastního rozumu, v katalásku zorganizoval ....

 • 19. 10. 2017 10:30

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Zatkli představitele regionu, který porušil ústavu jako člen orgánu státu. Ne nějakým demonstrováním... To v Rusku jsou jiní borci, tam nezatýkali, tam Čečnu srovnali tanky. Ale je to podobné :-)

 • 19. 10. 2017 10:46

  null null (neregistrovaný)

  Ano, aby potlačili demostrace. Takže v souvislosti s demostrací, aneb jak bys kupišácky plivl na Putina "prej kvůli porušení ústavy, ale víme proč" ....

  Hele nemusíš chodit ani do Čečny. Stačí se podívat co tzv. koalice, vedená západními státy, tvými vzory navždy a nikdy jinak, napáchala na blízkém východě. Řekl bych pro hrst dolarů, ale v tom toho bude, jak už to bývá, daleko víc. No co, hlavně že máme panáčka na východě, na kterém si můžeme vybít frustraci z toho, co provádí naše správné morální západní elity ale připomenout jim to není korektní, košér, ba naopak riskuješ označení za kremlobota, agenta, komunistu. Kdoví, možná se zas bude rozdávat nějaká obdoba žluté hvězdy na kabát aby se vědělo ... Němci už zas převážejí lidi po evropě, společná armáda bude, nepřítele na východě máme, záminek s ruskou ip je taky dost. Tak hurá do průvodu, kancléř(ka) pojete ....

 • 19. 10. 2017 10:50

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Aby potlačili demonstrace, které jistě bez tohoto vůdce nebudou. Hezká účelová lež.
  No a ten zbytek už je jen standardní metání sraček, aneb klasický způsob jak odejít od tématu k propagandě...

 • 19. 10. 2017 11:04

  null null (neregistrovaný)

  Lež? Spíš jejich blbost ... Samozřejmě že to nepomůže, protože to není rozhodnutí politika, ale vůle masy občanů ....

  "No a ten zbytek už je jen standardní metání sraček, aneb klasický způsob jak odejít od tématu k propagandě..."

  No já nevím, tys začal s Čečnou ... což je k tématu "zatýkání při demostraci", případně "Katalánsko" vyloženě příbuzné téma.
  Spíš bych řekl že jsem uhodil na správné místo do eurobota a utl jsem ty výlevy na všechny strany hned ze startu ...

 • 19. 10. 2017 22:47

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Čečna a Katalánsko samozřejmě mají mnoho společného - jsou to území, která se chtějí osamostatnit. Vy mluvíte o násilí při demonstracích a zatýkání, ale tanky jinde vám nevadí.
  Dál už jste předvedl standardní postup - když chybí argumenty, žačne trotl metat nálepky typu havloid, eurobot a podobné. Všichni to děláte stejně, kdepak vás to učí? :-)

 • 20. 10. 2017 8:24

  null null (neregistrovaný)

  @Jirka1

  Jirka1 (neregistrovaný) ---.net.upcbroad­band.cz 18. 10. 2017 19:25

  "A i když se o tom dozví, tak Rus je zvyklý držet hubu a krok, ostatně tak to tam fungovalo vždy. Žádné protesty nehrozí. Navíc jakákoliv demonstrace by stejně byla označena za zakázanou a účastníci zatčeni, po více takových akcích i zavřeni. Kdo protestuje proti Putinovi, je přece zločinec..."

  Ty mluvíš o demonstracích násilí a zatýkání. O Čečně jsi taky začal ty, přitom máme tolik vlastních západo-demokratických akcí ... Teď zas mlžíš tím že něco někam odvádím ... Takže tím, že ťápeš páté přes deváté chci odvést pozornost

  "Čečna a Katalánsko samozřejmě mají mnoho společného"

  :-D :-D :-D To napiš svému ošetřujícímu lékaři, on už bude vědět kam tě odeslat na další vyšetření ...
  Ona taky Ghana a Švýcarsko mají hodně společného. Obě jsou přece stát :-D :-D Ty si komik ... :-D :-D

 • 20. 10. 2017 22:29

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Pořád ve stejném duchu. Když dojdou argumenty, přejde správný ruský trotl do osobní roviny a hned posílá na vyšetření. Běž domů, Ivane!

 • 20. 10. 2017 23:54

  null null (neregistrovaný)

  @Jirka1

  Já ti píšu argumentů dost. Ty máš ukňourané ublížené komenty na jeden řádek. Zkoušíš tady Mučednickou babišádu?

 • 21. 10. 2017 9:34

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Další krok podle naučeného postupu. Tak kolik podobných nálepek ještě vytáhnete? :-)

 • 21. 10. 2017 11:44

  null null (neregistrovaný)

  @Jirka1

  "Tak kolik podobných nálepek ještě vytáhnete?"

  Aha, takže tvůj současný krok je kňourat o vyhahování nálepkování. Kolikátý krok to teda je a kolik jich ještě máš v zásobě?

  PS: já tě nepotřebuju nálepkovat. Těma snůškama si ty nálepky na čelo lepíš sám ...

 • 22. 10. 2017 8:34

  Jirka1 (neregistrovaný)

  To není kňourání, ale přesný popis vašeho chování. Jdete na to zcela standardním trollím postupem. Nejdřív odmítnete většinou argumentů, abyste mohl psát, že argumenty chybí a pak už jen jedete osobní útoky a nálepkování. Tohle chování podle příručky už je dost profláklé.

 • 19. 10. 2017 14:40

  Lael Ophir

  V Rusku potlačili právo na sebeurčení v Čečensku tak, že Grozny obrátili v prach, a pozabíjeli u toho co mohli. O pár let později Rusko poslalo neoznačené vojáky na Krym, aby zorganizovali "referendum": objeli poslance a nacpali je do vozů, navezli je do parlamentu, a pod hlavněmi zbraní je nechali vyhlásit referendum, které bylo v rozporu s ústavou, nesplňovalo mezinárodní standardy, hlasovali v něm lidé kteří nemají místní občanství... protože "právo na sebeurčení". Rusko uznává právo na sebeurčení přesně a jen tehdy, když mu to vyhovuje.

 • 19. 10. 2017 15:27

  null null (neregistrovaný)

  @Lael Ophir

  A víš co je sranda? Že ani ti tví zlí rusáci nemuseli lidi na tom Krymu mlátit jak demokraté ve Španělsku.

  Ve skutečnosti se na to tak naivně nedívám, ale na ty zjednodušení a stereotypy které používáš je to výrok adekvátní

 • 19. 10. 2017 16:29

  FF (neregistrovaný)

  "A víš co je sranda? Že ani ti tví zlí rusáci nemuseli lidi na tom Krymu mlátit jak demokraté ve Španělsku."

  Aha a co ti odpůrci připojení k Rusku, kteří se prostě "ztratili", nebo představitelné krymských Tatarů či lidi, kteří měli na baráku vyvěšenou ukrajinskou vlajku nebo ji vytáhli na veřejnosti, a dneska sedí v kriminále?

  Řešit Katalánsko Rusáci, tak se už na začátku klíčoví lidi ztratí, nebo zavřou, nebo nepustí zpátky do země a zbytek už si nedovolí na ulici vylézt a jakkoliv protestovat, takže není třeba nikoho mlátit. Z určitého úhlu pohledu výrazně efektivnější. To máte pravdu.

 • 19. 10. 2017 17:55

  null null (neregistrovaný)

  I na ProEU ČT24 informovali, že rusů je na Krymu asi 90%, Kolik lidí musíš zavřít do kriminálu aby rusové vyhráli?

  "Řešit Katalánsko Rusáci, tak se už na začátku klíčoví lidi ztratí, ..."

  Ano, možná, kdyby asi, tak třeba ..... Jak to tam dopadlo jsme viděli a rusové to nebyli .... tak se prober ....

 • 20. 10. 2017 9:45

  FF (neregistrovaný)

  Nevím, jestli ohánění se podle tebe proevropskou ČT24 je jenom manévr na zakrytí tvojí lži nebo to skutečně říkali, ale stačí se mrknout na Wikipedii a člověk asi během 1 minuty zjistí, že v roce 2014 bylo na Krymu 67,9 % etnických Rusů (to, jak tam ze sebe udělali většinu na úkor Tatarů, je taky na samostatnou kapitolu). Tedy jedna třetina obyvatelstva nebyli Rusové ale Ukrajinci, Tataři atd. Že tam asi většina lidí byla pro připojení k Rusku? To nikdo nerozporuje a asi se tomu ani nelze divit, když tam byli obklopení billboardy o fašistech z Kyjeva, ruská televize do nich hustí výmysly jako ukřižování batolete ukrajinskými vojáky apod. Nicméně kdyby tam byla skutečně svobodná a demokratická atmosféra, tak tam demonstrace samozřejmě jsou. Ta 1/3 lidí na to bohatě stačí. Ostatně v Katalánsku podporovalo samostatnost jen 40 % lidí a taky to stačilo na masové demonstrace.

 • 20. 10. 2017 12:21

  Lael Ophir

  Tím státem ovládaným fašisty myslíte Ukrajinu? Koukněte se na výsledky ukrajinských voleb. Ultrapravicové strany získaly naprosto marginální zastoupení.

  Naopak Rusko směřuje k fašismu mílovými kroky. Kult vůdce, obnova slávy zašlé říše, a ultrapravičáci dávno sedí v parlamentu. Zhirinovsky je dokonce místopředsedou parlamentu.

 • 20. 10. 2017 12:34

  mmm (neregistrovaný)

  Pokud vím, tak fašistické zákony schvaluje současné vedení. Dostali se k moci násilným způsobem. Zakázali opoziční strany. Zavedli nejpřísnější cenzuru médií v Evropě. Z Bandery udělali národního hrdinu. Drží se u moci jen s pomocí batalionů. Ti, které nazýváte ultrapravicovími, mohou beztrestně řádit a vraždit. Odvoláváte se na ukrajinské volby, ve kterých směli kandidovat v podstatě jen fašisté.

 • 20. 10. 2017 22:34

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Lžete jako vždycky, ruský trolle mmm. Není tam ani zákaz opozičních stran, ani je nedrží u moci bataliony, ani v ukrajinských volbách nikomu nezakázali kandidovat. Kolik vám za ty lži platí?
  Pro samé kecy o fašismu nevidíte ten zjevný Putinův.

 • 20. 10. 2017 22:48

  mmm (neregistrovaný)

  Zakázali minimálně komunistickou stranu a vyhnali část poslanců Strany regionů. V prezidentských volbách zakázali kandidovat vítězi posledních voleb.

 • 21. 10. 2017 14:12

  hawran.diskuse

  @mmm
  Zakázali minimálně komunistickou stranu a vyhnali část poslanců Strany regionů. V prezidentských volbách zakázali kandidovat vítězi posledních voleb.

  S bolševickou verbeží se musí zacházet jako s každou extremistickou, protistátní sebrankou.

  Kdekoli tahle sběř zapustila kořeny, otrávila společnost a zruinovala stát...

 • 22. 10. 2017 8:30

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Vítěz předchozích voleb mohl těžko kandidovat, když nejdřív jako zrádce podepsal zvací dopis a pak zdrhnul za svým loutkovodičem do Ruska :-)

 • 20. 10. 2017 12:20

  null null (neregistrovaný)

  @FF

  Hlavně si uvědom, že na Wikipedii si může dát kdo chce co chce a nikdo to nekontroluje.

  To tam říkali (ČT). Já sleduju spoustu informačních kanálů. Takových i makových a když na vládní ČT24 řeknou že je tam 90% rusů, což se jim moc nehodí do krámu, určitě by radši aby to byla zlá menšina kterou přijel Putin zle povýšit, tak nemám důvod tomu nevěřit. Ostatně se to tehdy probíralo snad všude. Já si to pamatuju z tehdejší doby. ne dnes z wikipedie.

  Ostatně jsme se s kamarády dívali na ip kameru přímo na Majdanu a přes den tam ani nikdo nebyl, prázdno, dva stany ... vedle za rohem bylo megaplátno a na tom běžely filmy a ani tam moc lidí nebylo. Celkem nuda, za chvilku nás to přestalo bavit. Ve večerních zprávách ale už byly každé odpoledne čerstvé potyčky ukajinců s faš. vlajkama. Ostatně fotek je dost - ale ukrajinské vlajky tam nevlajou. Tolik ke strašení fašistama.

  "ruská televize do nich hustí výmysly jako ukřižování batolete ukrajinskými vojáky apod."

  Zde se zastavím. Když pominu to, že nevíme jestli to skutečně není pravda, tak bych tě rád upozornil, že zde taky máme utopené černoušky protože nechceme brát migranty apod. Tolik k propagandě a jejím účinkům.

  Ale je to jedno. Pokud mi chceš namluvit, že několik dnů bilboardů přiměje obyvatelstvo aby jednoznačně volilo, ok. Ostatně to mohli udělat i španělé. Stačilo dát na víkend bilboardy jak je španělsko super a je to. Pokračuj, dělej ze sebe šaška dál.

  Pravdou stále zůstává, i když na wikipedii za několik let bude něco jiného, že to nebylo na Krymu, kde museli policajti mlátit lidi.

  Ale aby to nevypadalo že jsem nějaký rusofil, jak se dnes běžně nálepkuje, musím uvést, že já nevím jestli opravdu měl Krym právo na to se odtrhnout referendem, ale vzhledem k tomu, že to nikdo ani nežaluje u OSN nebo kde, jenom se plive, tak asi měl ... Ani nevím jestli měli zasahovat Rusové, na druhou stranu zahájit tam ti pitomci z Kyjeva stejnou operaci jako v Donbasu, tak potěš pán bůh ....

  Pro pobavení a pro odlehčení atmosféry:
  Víš, vzpomínám si na jeden vstup ČT z ruské olympiády, to jsme se doma za břicha smíchy popadali. Stál tam moderátor a plival na rusáky jak nic nefunguje, jak to przní a jak je rusko v prdeli. No a za ním, asi 30 metrů se blížila skupinka čechů s takovýma těma tričko-deresama a podobnýma sportovníma blbinkama a tak se jich zeptali co jako oni na to. No a ti se naklonili ke kameře a začali v podstatě jednohlasně chválit jak je to tam super, jak se baví ..... :-D Asi tak ....

 • 20. 10. 2017 13:47

  Lael Ophir

  Demografie Krymu je uvedená na Wikipedii se zdroji, a tím zdrojem se zdá ruské sčítání lidu v roce 2014 (rusky moc neumím). Jak už v diskusi padlo, Rusové tam v roce 2014 měli 67.9% populace. Ovšem tak to není odjakživa. Sovětské Rusko vysílalo etnické Rusy do všech svazových republik, aby je porušťovali.

  U Krymu je navíc zajímavá historie. Krymští Tataři původně tvořili většinu obyvatelstva. Stalinem způsobený hladomor způsobil na Krymu v roce 1921 smrt asi 100 000 lidí, desítky tisíc utekly. Další tisíce Krymských Tatarů zemřely při kolektivizaci. Pak přišel další hladomor v letech 1931-1933. Potom Stalinovy čistky, při kterých se tisíce dostaly do vězení nebo na popraviště. Pak v roce 1944 Stalin deportoval celou populaci(!) Krymských Tatarů do Centrální Asie, většinou do Uzbekistánu. V dobytčácích, tak jak nacisté přepravovali Židy. Desítky tisíc zemřely při transportu, hlady a kvůli tvrdému klimatu v cílové destinaci. Pár lidí zapomněli deportovat, tak je nahnali na starou loď, tu potopili, a kdo přežil, ty postříleli. Celkem zemřelo odhadem 46% jejich populace. Výsledkem bylo etnické "vyčistění" Krymu, a Rusové tam relokovali desítky tisíc etnických Rusů. Od té doby tam mají Rusové většinu. No není to krásný příběh? :)

  Krym neměl právo se odtrhnout referendem, bylo to v rozporu s ukrajinskou ústavou. Anexi Krymu uznává jen Rusko, jednotky postsovětských zemí, a pár zemí s úzkými vazbami na Rusko, jako je Venezuela, Severní Korea, Kuba apod.

  FYI nic jako žaloba u OSN neexistuje. Existuje možnost obrátit se na RB OSN, aby vydala závaznou rezoluci. To se stalo. ČR byla mezi předkladateli rezoluce S/2014/189, která konstatovala že použití síly Ruskem je nelegální, referendum je neplatné atd. Členové RB OSN ji schválili, ale Rusko použilo právo veta, které v RB má.
  https://www.un.org/en/ga/search/view_doc.asp?symbol=S/2014/189

  Další možností je rezoluce valného shromáždění OSN. Rezoluce byla přijata pod číslem 68/262, trvá na teritoriální integritě Ukrajiny, konstatuje že referendum na Krymu nemá právní účinky atd. Ve valném shromáždění Rusko nemá právo veta, ale bohužel rezoluce nejsou právně vymahatelné. Jedná se v podstatě o společné prohlášení zemí.
  https://www.un.org/en/ga/search/view_doc.asp?symbol=A/RES/68/262

 • 20. 10. 2017 17:13

  null null (neregistrovaný)

  Ať tak nebo tak, v referendu, ve kerém ani policajti nemuseli mlátit lidi se vyslovili pro odtržení. To je fakt a to nikdo nezpochybňuje. Podle některých lidí, jako bezpečnostní analytik Šnajdr, tvrdí, že Krym má v stavě nebo zákonech že si smí uspořádat referendum. A co tam pak má Ukrajina je úplně jedno. A to nikdo nežaloval, žalovali, a to je i v tom tvém debilním linkovaném dokumentu, viz. níže, že tam vlítli rusáci a zajistili, že se jim do toho referenda Ukrajina srát nebude.

  1) https://www.un.org/en/ga/search/view_doc.asp?symbol=S/2014/189

  A co jako? V dokumentu je prd, nějaké kecy, žádný důkaz, jenom názor několika západních zemí. Právní hodnota asi jako výzva ke svozu popelnic ....

  2) https://www.un.org/en/ga/search/view_doc.asp?symbol=A/RES/68/262

  Ano. Vyzívá. Vyzívat si může kdo chce co chce. Autonomní je autonomní. Ukrajina má názor. Krym má názor. V tom tvém dokumentu se nepíše že Krym skutečně toto právo nemá, jenom se píše, že to nemají státy uznávat. A to je dost chabé

  http://www.reformy.cz/zpravy/nektere-zajimavosti-z-historie-krymu/

  - 26. prosince 1991 rozpuštění Sovětského svazu.

  - 26. 2. 1992 zrušila Krymská národní rada autonomii a přijala nový název Republika Krym.

  - 5. 5. 1992 byla tato republika vyhlášena, 6. 6. 1992 byla přijata její ústava, která mj. umožňovala připojení k Rusku a která měla být potvrzena referendem 2. srpna 1992

  -15. 5. 1992 Ukrajinský parlament anuloval Krymskou deklaraci nezávislosti a dal Krymskému parlamentu týden ultimátum na zrušení referenda, Krymský parlament pak pod tímto tlakem zrušil 19. 5. 1992 rozhodnutí o státní samostatnosti, což pak vyústilo do kompromisu autonomie. Ruský parlament naopak přijal usnesení o nezákonnosti oddělení Krymu od Ruska,

 • 20. 10. 2017 19:04

  Lael Ophir

  1. Jde o rezoluci RB OSN, která by byla právně závazná, pokud by Rusko nepoužilo právo veta. Bohužel Rusko to právo veta má, takže může provést prakticky cokoliv, a pak se vyhnout mezinárodním následkům tak, že vetuje rezoluci RB OSN.
  V té "debilní" rezoluci, která je institutem mezinárodního práva, se neřeší žádná žaloba. RB OSN není soud. A rezoluce RB OSN nejsou žádné vyšetřovací spisy, to si s něčím pletete.
  2. Rezoluce valného shromáždění prostě nejsou právně vymahatelné, víc to nemá smysl rozebírat.

  3. Nikdo nepopírá, že ti lidé, které tam Rusko postupem času nasáčkoval místo původních obyvatel, volili ve značném procentu pro odtržení. Samozřejmě je otázka, jaké procento pro nezávislost opravdu hlasovalo. V Rusku, které (přesto že to popíralo) to referendum zaštiťovalo se totiž volby prokazatelně falšují, a krymské referendum nevyhovělo mezinárodním standardům.
  4. Problém je ale hlavně v tom, že neměli právo to referendum vyhlásit, protože je to v rozporu s ukrajinskou ústavou. To že se Krym jmenuje Autonomní Republika Krym neznamená, že tam neplatí ukrajinská ústava. Podobně to že Texas je stát ve Spojených státech neznamená, že tam neplatí ústava Spojených států. Autonomní republika je administrativní jednotka v rámci státu, stejně jako třeba stát, kraj nebo provincie. Mimochodem v SSSR měly všechny republiky v názvu Autonomní Sovětská Socialistická Republika, například Abchazská ASSR. Samozřejmě to neznamenalo, že by tam neplatila ruská ústava.
  5. U dat z historie Krymu jste pohodlně vypustil, že 1.12.1991 si Ukrajina, včetně Krymu, v referendu odhlasovala nezávislost na SSSR a založení samostatného ukrajinského státu. Na Krymu pro nezávislou Ukrajinu hlasovalo 56% obyvatel.
  6. Mimochodem jak myslíte, že by se tvářili vaši ruští přátelé, kdyby řekněme gruzínští vojáci přijeli do Republiky Čečensko, navezli poslance do parlamentu, a nechali je pod hlavněmi zbraní odhlasovat referendum o nezávislosti? Podle vás je Čečensko republika, takže tam ruská ústava přece neplatí, a můžou si dělat co chtějí. Čečensko by se pak připojilo ke Gruzii, a všechno by bylo v nejlepším pořádku. Rusové by určitě seděli se založenýma rukama a mluvili o sebeurčení Čečenců, případně by si s Gruzínci dali čaj :D

 • 20. 10. 2017 20:11

  null null (neregistrovaný)

  1) Ano a právě proto se to v podstatě neyslovuje k ničemu.
  2) Ok
  3) Jasně. V Rusku se volby falšují, v EU jsou to omyly. Známe. Nemá cenu rozebírat.
  4) No a co? Není to v rozporu s Krymskou ústavou. A to podle mě stačí. Ukrajina si klidně může odhlasovat že tam přesune schránu Santa Klause a každý pátý den Gandalf udělá duhu. Co s tím jako autonomní Krym?
  5) Nevynechal, z odkazu jsem to zkopíroval celé jako blok. Proč bych to zmlčoval. Nejsem Rus, Nejsem Američan ani Ukrajinec, to že seru na EU za to si může sama. Mě akorát zajímá jak to je. Toť vše.
  1.12.1991 všimi si že hlasovala Ukrajina a Krym. Ne Ukrajina, jejíž součástí je Krym.

  - Po neúspešné srpnovém puči v r. 1991, který předznamenal rozpad Sovětského svazu a vznik praktické Ukrajinské nezávislosti, byla v září 1991 vyhlášena deklarace státní suverenity Krymu v rámci Ukrajiny.

  To moc nevypadá jako že by se stal součástí Ukrajinu. A to tu máme ještě:

  -15. 5. 1992 Ukrajinský parlament anuloval Krymskou deklaraci nezávislosti a dal Krymskému parlamentu týden ultimátum na zrušení referenda, Krymský parlament pak pod tímto tlakem zrušil 19. 5. 1992 rozhodnutí o státní samostatnosti, což pak vyústilo do kompromisu autonomie. Ruský parlament naopak přijal usnesení o nezákonnosti oddělení Krymu od Ruska,

  Což naopak dělá v podstatě zločince z Ukrajiny ....

  6) Co to meleš? To by museli čečenci odhlasovat připojení v referendu. To bys jich tam musel navést trochu víc.
  Vyvaruj se prosím takových debilních příkladů které vůbec nepasují a zatahují jenom další hloupé a naivní předpoklady které s tématem vůbec nesouvisí. A kdyby přece ne, stejně je budu ignoroval. Děkuji

 • 19. 10. 2017 16:56

  Lael Ophir

  Katalánci vyhlásili referendum v rozporu s ústavou, a z hlediska zákona má centrální vláda právo zakročit.

  U sebeurčení je to vždycky problematické, protože vyhlášení samostatnosti nějakého území na větším celku bývá většinou v rozporu se zákony toho většího celku. Například vyhlášení US určitě nebylo v souladu s tehdejšími britskými zákony :). A ty zákony bývají poměrně drakonické, protože takové aktivity je možné trestat jako velezradu.

  Pokud samostatnost, tak pro koho? Pro každého? Pro Katalánsko? Co Baskové? Kurdové? Vlámové? Kalifornie, Texas? Skotsko? Čečensko, Ingušsko a Tatarstán? Morava? A co republika Svobodný Žižkov?
  https://i.imgur.com/Pb4ig2L.jpg

 • 19. 10. 2017 18:07

  null null (neregistrovaný)

  @Lael Ophir

  Jasně souhlas. Jde o to, že jednou se to hodí, jednou ne. Jednou západní demokraté demonstranty seřežou, jindy v cizích státech je podporují proti tamním vládám. Oponenty (třeba Rusko) za to peskují, sami to dělají ... To mě vadí. Resp. tak to prostě je, takový svět je, třeba se to zlepší, co mě ale skutečně vadí jsou ty naivní jednostrané komentáře čistého dobra a jasného zla ...

  Ono takové sebeurčení je celkem problematické. Když vezmeš to Katalánsko. Z pohledu Španělska to dělit nechceš, přídeš o zdroje, zemí, vliv a ukážeš tím zemní slabost. A to není dobré. Na druhou stranu když lidi chtějí, tak prostě chtějí a to že se to mocipánovi nelíbí protože přijde o zemí je nezajímá, právo na sebeurčení a své zemí kde žijí mají. Občané jsou přece stát. Co s tím?
  Násilí nikam nevede, dlouhodobě už určitě ne, po světě je příkladů bohužel dost. Rozhodně nemá smysl hledat jednoduché řešení. Takové není. Hlavní otázka nyní si myslím je, jestli není jediná překážka řešit to jakámkoliv výhodným smírem mocenská ambice španělského krále a taky vlády. Tedy jestli je to zkutečně o občanech španělska a katalánska ?

 • 20. 10. 2017 1:21

  Lael Ophir

  Z hlediska zákona není co řešit. Katalánský prime minister porušil španělské zákony uspořádáním neústavního referenda. Policie měla veškerou pravomoc konání nezákonného referenda zastavit. To že dojde k fyzickému konfliktu s demonstranty není nijak neobvyklé, zvlášť když demonstranti házejí kameny, dýmovnice, zdemolují policejní auta, vezmou útokem policejní stanici apod. Mimochodem kdyby centrální vláda referendum nezatrhla, tak by dost možná mohli být její členové obžalováni z vlastizrady.

  Problém není v tom jestli lidé mají právo na sebeurčení. Problematická otázka je kteří lidé mají to právo. Psal jsem o svobodné Republice Žižkov. Má právo na sebeurčení? A máme právo na sebeurčení my dva, když budeme v jedné místnosti a rozhodneme se odtrhnout se od ČR? Mám to právo já sám za sebe, přestat platit daně a vytisknout si vlastní pas? Pokud půjdeme na škále opačným směrem, tak mají tohle právo občané Barcelony. Dneska je městským státem třeba Vatikán, Singapore a Monako, ale tradice je daleko delší. Nebo má to právo až Katalánsko, a Barcelona ještě ne? Případně má to právo jen celé Španělsko, a Katalánsko ještě ne?

  Když budeme praktičtí, tak katalánští separatisté nemají dostatečnou podporu ani mezi vlastním obyvatelstvem. Stát je také samostatný, když do někdo uznává. Katalánsko osamostatněné proti vůli Španělska by naprostá většina zemí neuznala. Navíc by nová země nebyla členem EU, takže by byla ekonomicky úplně mimo. Ještě větší problém je v tom, že Španělsko podle všeho neustoupí. Když selžou jednání, tak to Katalánci mohou buď vzdát, nebo situaci eskalovat vojensky; jiná možnost není. Jenže armádu nemají. Souhrnem to znamená, že samostatné Katalánsko asi nejspíš nebude.

 • 18. 10. 2017 14:56

  Jája (neregistrovaný)

  Obvykle místo toho daného člověka zabijí. Nebo vojensky obsadí část Londýna a uspořádají tam "svobodné a demokratické" referendum o připojení k Ruské říši... pardon, federaci. :)

 • 18. 10. 2017 19:39

  Petr (neregistrovaný)

  @Zdeno Sekerák

  Budu hádat: podle vás kdokoliv kdo svými názory vybočuje z řady je automaticky ruský agent a měl by se zakázat/zavřít - protože ve správné moderní demokracii by měli mít všichni jednotný názor (ještě tu demokracii nazvěte "lidovou" a jsem tam kde jsem byli). Obvykle totiž do podobných diskuzí přispíváte výkřiky typu "ruští trollové jsou už i na root.cz !"

  Možná byste se měl zamyslet nad tím, jak by taková společnost (ke které se (bohužel opět) blížíme) vypadala a jestli v takové chcete žít. A hlavně - zda vám svoboda stojí za to, že někdo může říkat něco s čím vy sám nesouhlasíte.

 • 18. 10. 2017 19:43

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Nepodsuvejte něco, co dotyčný vůbec nevyslovil.
  Pokud jde o program TV Barrandov, je to Zeman, Soukup, Mynářová, Major Zeman. Politicky zcela nestranné :-)

 • 18. 10. 2017 20:56

  Petr (neregistrovaný)

  @Jirka1

  "Nepodsuvejte něco, co dotyčný vůbec nevyslovil."

  Je pravda, že v tom svém příspěvku to nenapsal, jenže jak už jsem napsal, Zdeno Sekerák se zde takto projevuje konzistentně a dlouhodobě - několikrát už např. takhle ("ruští trolls si našli už i root.cz") nepřímo napadnul moje příspěvky, čímž ostatním podsouval, že jsem placený z Ruska (a nejen já) - vám to přijde jako korektní jednání, že se jej zastáváte ?

  "Pokud jde o program TV Barrandov, je to Zeman, Soukup, Mynářová, Major Zeman. Politicky zcela nestranné :-)"

  Nikdo netvrdí, že Barrandov (nebo Prima) je vyvážená televize. Já sám na televizi nekoukám, tak to ani nemohu vědět. Problém bych viděl jinde - to že komereční televize zaujme k nějaké věci nějaký postoj je jedna věc, to že se pak prezentuje jako neutrální další, ale skutečný problém je, pokud se takto chová veřejnoprávní televize, která má být (ze zákona !) nestranná a vyvážená (narozdíl od komerečního subjektu - ten je v podstatě omezen pouze tím, že nesmí lhát a vysílat sprostoty). V situaci, kdy si 80-90% národa myslí jednu věc (migranti vyznávající šaríu a džihád jsou hrozbou) a ČT dává nějakých 90% vysílacího času na toto téma druhé straně (lidé z politických neziskovek kteří z migrantů mají zisk, Kalousek, apod.) se nedá o nějaké nezaujatosti absolutně hovořit. A není to rozhodně poprvé - nebo chcete tvrdit, že toto je normální (???):
  https://www.youtube.com/watch?v=U5wDfzPM9CU
  https://www.youtube.com/watch?v=7tZ9F1W0pXo
  Žádný div, že prezident (ať už si o něm myslíte cokoliv) na ČT ani nepáchne a raději dělá svoje rozhovory s komerečním subjektem...

 • 18. 10. 2017 23:54

  Jirka1 (neregistrovaný)

  Ta % vysílání si ovšem cucáte z prstu, jak se vám hodí.
  Prezident, který tvrdí, že nepovede volební kampaň a pak si přes čínské peníze a LuftJardu Tvrdíka zařídí půlroční kampaň na TV Barrandov, může oslovit akorát ty čtenáře Blesku

 • 19. 10. 2017 8:47

  OB (neregistrovaný)

  Nestrannost neznamená dávat názorům prostor podle jejich popularity. V žurnalistice nestrannost znamená, že podstatná jsou fakta. A fakt je, že v Evropě máte mnohonásobně větší šanci umřít při obyčejné nehodě na silnici, než při teroristickém útoku. A že migrantů jsou miliony a útoků jednotky - a třeba procento počtu vrahů mezi Čechy je dost podobné. Možná bychom měli ty vraždící české bestie taky raději vyhnat :)

 • 19. 10. 2017 10:10

  Petr (neregistrovaný)

  @OB

  "Nestrannost neznamená dávat názorům prostor podle jejich popularity"

  To tedy máte pravdu. Já bych si například nestrannost a nezaujatost (asi lepší termín - v tomhle případě) představoval tak, že televize dá zhruba stejný prostor oběma stranám a lidé ať si sami vyberou - a ne že bude manipulovat už jen výběrem hostů (další manipulace je prováděna skrze výběr otázek a další pak tím jejich komentovaným zpravodajstvím).

  "A fakt je, že v Evropě máte mnohonásobně větší šanci umřít při obyčejné nehodě na silnici, než při teroristickém útoku"
  Opět pravda a opět manipulace z vaší strany. Problém migrantů není problémem terorismu (zatím), ale zejména problém kriminality. Koukněte se například jak to vypadá ve Švédsku:
  http://www.express.co.uk/news/world/754126/Violent-migrant-gangs-Swedish-shopping-centre-no-go-zone-Gothenburg
  http://www.express.co.uk/news/world/713032/Sweden-chaos-no-go-zones-increased-police-lose-control
  http://www.express.co.uk/news/world/641223/Swedish-police-being-ATTACKED-as-they-struggle-in-NO-GO-ZONES-as-migrant-crime-rockets

  Ani jedna z těch věcí popisovaných v těchto článcích se netýká terorismu, přesto se lidem (původním Švédům) v těchto oblastech žije velmi těžko - důvodem nejsou teroristické útoky, ale terorizování (svým chováním) ze stranu muslimských (výhradně!!! muslimských) přistěhovalců.

  Tím že tyto problémy přejdete zmínkou o terorismu (zatím ve Švédsku zanedbatelný jev), tak manipulujete úplně stejným způsobem, jako Česká Televize.

 • 19. 10. 2017 10:43

  OB (neregistrovaný)

  >> televize dá zhruba stejný prostor oběma stranám a lidé ať si sami vyberou

  To je přece blbost. Může si tam plkat třeba třicet stran jak chce, a je mi to k ničemu - potřebuju fakta, jinak si nemůžu udělat smysluplný názor.

  >> Koukněte se například jak to vypadá ve Švédsku

  Ano, problémy se samozřejmě vyskytují - bylo by naivní očekávat, že žádné problémy nebudou. Můj táta má třeba velké problémy se sousedem - a je to Čech (bílej!). A kamarádce soused (bílej, Čech) vlezl v noci na zahradu a postříkal jim všechny stromy roundupem (chytli ho při tom, bohužel pozdě - stromy jsou kaput).

  Je proto nesprávné tyto problémy zobecňovat na všechny muslimy nebo imigranty - kdyby byly problémy třeba jenom s 10% z těch uprchlíků, kteří sem v posledních letech dorazili, tak by to vypadalo úplně jinak.

  A mimochodem, drtivá většina muslimů/imigrantů se dokáže do naší společnosti zařadit - to dokazují imigranti ze všech koutů světa, kteří už v Evropě/USA žijí desítky let.

  To jsou prosím základní fakta. Názory založené na zobecňování medializovaných případů je nijak nezmění...

 • 19. 10. 2017 11:05

  Petr (neregistrovaný)

  "televize dá zhruba stejný prostor oběma stranám a lidé ať si sami vyberou"

  "To je přece blbost. Může si tam plkat třeba třicet stran jak chce, a je mi to k ničemu - potřebuju fakta, jinak si nemůžu udělat smysluplný názor."

  Není to blbost. Jakékoliv zpravodajské vysílání se dá zmanipulovat:
  - výběrem témat
  - výběrem hostů
  - výběrem faktů
  - výběrem otázek
  - časem který padne na jednotlivé otázky/témata/hosty ...
  => Zpravodajská manipulace tedy není problém POUZE faktů.

  Tady máte příklad z ČT, kdy švédská spisovatelka českého původu, Kateřina Janouchová, mluví o situaci ve Švédsku.
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/217411000370728/video/559468

  No a na každý takovýhle rozhovor vám můžu dát 9 podobných, kde se tvrdí opak - v tom je právě ta manipulace. Pro celé vysílání ČT pak platí, že raději než faktům dávají přednost komentářům - proto se také jejich zpravodajství posměšně nazývá "komentované zpravodajství" - to když vám tam pak dají k nějakému tématu 2-3 komentátory (hlavně z Bakalových médií - ti obvykle nechybí), kteří vám každý říkají tu stejnou věc - aby každý věděl, co si má o dané věci myslet. Lidi jako Jan Petránek či Alexandr Tomský už na ČT nevidíte - přitom ještě před pár lety tam byli oba dva alespoň jednou za měsíc (spíše ještě častěji). To proto, že oba si dovolili zaujmout kritický názor k masové vlně migrace muslimů do EU. Takhle prostě vypadá moderní manipulace s veřejným míněním.

  Nezapomeňte mi zase někdo napsat, že o ČT vím jenom to, co napíše Aeronet (protože TV ani doma nemám - tak jak bych mohl jinak, že Eischmanne a hawrane ?) - nebo nějakou další podobnou odrzlost.

 • 19. 10. 2017 11:33

  Petr (neregistrovaný)

  @OB

  "Koukněte se například jak to vypadá ve Švédsku"

  "Ano, problémy se samozřejmě vyskytují - bylo by naivní očekávat, že žádné problémy nebudou. Můj táta má třeba velké problémy se sousedem - a je to Čech"

  A dají se tyto problémy skutečně srovnat s tím co se děje např. v tom Švédsku, kdy jsou umlčováni i politici a policisté, kteří si dovolí se ozvat ?
  http://conservative-headlines.com/2014/05/swedish-politician-convicted-of-a-crime-for-posting-statistics-about-rape-on-facebook/
  http://www.zerohedge.com/news/2017-02-08/swedish-cop-who-spoke-out-about-immigrant-crime-now-being-investigated-hate-speech

  Kde si ženy (původní švédky - blondýnky) žijící v blízkosti tzv. "no-go zón" (o kterých nám ještě nedávno mainstreamová média tvrdila, že neexistují) raději barví vlasy na blond, aby nebyly tak atraktivní pro gangy násilnických migrantů:
  http://gatesofvienna.net/2013/10/sweden-a-new-hell-for-women/
  (koukněte se na datum - rok 2013)
  Jinak by riskovali, že se jim stane např. tohle:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/3558-ve-svedsku-migranti-podrizli-zene-hrdlo-ubodali-manzela-a-zhuleni-se-tomu-smali

  Myslíte, že takováto společenská atmosféra se dá srovnávat s tím, že vám soused poničí zahradu ? - to je totiž manipulace hodná moderního PR oddělení či novinářů z ČT.

  Klidně si dál spěte a okolní svět nevnímejte. Ale pamtujte - až to dojde i k nám, tak už bude pozdě říkat "já nevěděl že je to tak zlý, on mi to nikdo neřekl" Všechny potřebné informace o tom co se ve světě děje jsou bez problému dostupné - člověk si je pouze musí sám přebrat (to platí jak pro ČT, tak pro Aeronet a i všechno mezi tím).

 • 19. 10. 2017 12:03

  null null (neregistrovaný)

  @Petr

  "Klidně si dál spěte a okolní svět nevnímejte. ...."

  Ne, nic takového. Čím víc lidí se probere, tím máme větší naději. Být uvědomělý, sledovat dění kolem sebe a podílet se na řešeních je občanská povinost nás všech (nezměňovat s rychlými, zdánlivě pohodlnými řešeními). Žádné uspávání stylu "stejně to nemá cenu" nebo "my to rozhodneme/vyřešíme za tebe nejlíp" - které tu zavedli komunisti. To se musí změnit ! ! !

 • 19. 10. 2017 14:48

  Lael Ophir

  Zrovna v tom Gothenburgu pochází 75% lidí ze Švédska, a z těch zbylých 25% přišlo jen 38% procent z arabských států.

 • 19. 10. 2017 9:28

  Jiří Eischmann

  " ČT dává nějakých 90% vysílacího času na toto téma druhé straně"

  Jak to můžete vědět, když se na televizi, jak tvrdíte, nedíváte? Nebo jste to četl na Aeronetu či PL?

 • 19. 10. 2017 9:58

  Petr (neregistrovaný)

  @Jiří Eischmann

  " ČT dává nějakých 90% vysílacího času na toto téma druhé straně"

  "Jak to můžete vědět, když se na televizi, jak tvrdíte, nedíváte? Nebo jste to četl na Aeronetu či PL?"

  Televizi ani nemám, takže na ní koukat nemohu. Na druhou strnu - ČT (tj. ČT24) dává všechny svoje publicistické pořady na internet. Když se kouknete např. na ty jejich rozhovory - tak už jenom výběr hostů patří do kategorie toho co jsem napsal (tedy mým odhadem 9/10 jich vystupuje tím způsobem, že by z ČR nejraději udělali další Švédsko).

 • 19. 10. 2017 10:25

  Petr (neregistrovaný)

  @Ondra Satai Nekola

  "Další, co má dojem, že vyváženost je "minuta pro Stalina, minuta pro mukly.""

  Tak to bych tedy nerad, aby ČT zase vysílala bolševickou propagandu. Mě by ale třeba úplně stačilo, kdyby přestali manipulovat ve prospěch lidí vyznávajících ideologii islámu, což je podle mne ještě daleko horší ideologie, než bolševismus -Už jenom celá ta konstrukce: Dům války (Dar al-Harb) -> hidžra -> taqíya -> džihád -> šaría -> Dům míru (Dar al-Islam), povinnost šířit islám "ohněm a mečem" (přesná citace); chování k ženám jako by byli majetkem muže (nejprve otce, pak manžela), vybírání daně (Džizji) od nevěřících kteří jsou považováni (přinejlepším) za občany druhé kategorie (islám toleruje pouze křesťanství, judaismus (obojí je muslimy považováno za kacířství) a zoroastrismus) - ostatní věřící pak musí na území kde vládne islám konvertovat nebo se vystěhovat - jinak jsou bez milosti zlikvidováni - toto všechno zajistilo, že namísto směsky křesťanů, židů, některých přežívajících pohanských kultů a zoroastrismu (v Persii) bylo celé toto území (Arábie, Severní Afrika, Blízký a Střední Východ, západní Indie) poislámštěno.

  A toto všechno lidé jako vy tak velkoryse přehlíží a nejen to - vy ještě k tomu lidi co mají obavy o vývoj budoucích věcí (podložený dlouhodobou historickou zkušeností s islámem - viz. výše), jako jsem třeba já, napadáte urážkami typu "fašista", "xenofob", "rasista", "nácek", "hnědokošilák", "putinovský bolševik" (to je obdoba i té vaší narážky na Stalina), či "hnědý sliz".

  Odpovězte mi upřímně alespoň na tohle - když se takto chováte, cítíte se potom nějak lépe ?
  Vaše (upřímná) odpověď by mě moc zajímala.

 • 19. 10. 2017 10:52

  OB (neregistrovaný)

  Nevidím žádný významný rozdíl oproti tomu, co dělali naši předkové křesťani. Až budete stejně hlasitě volat po zakázání "křesťanské ideologie" (protože ta přece stála na pozadí výbojných válek, zotročování, pogromů, čarodějnických procesů atd.), tak Vás sice budu pořád mít za pošuka, ale aspoň za myslícího pošuka (kdo je schopen konzistentních názorů, oplývá alespoň nějakou inteligencí).

 • 19. 10. 2017 11:15

  Petr (neregistrovaný)

  @OB

  "Nevidím žádný významný rozdíl oproti tomu, co dělali naši předkové křesťani"

  Křesťanství nevychovává apriori k nenávisti vůči nekřesťanům - války a násilí vedené křesťany tak byly záležitostí čistě politickou. Už jsem to tu psal:
  Celá konstrukce Dům války (Dar al-Harb) -> hidžra -> taqíya -> džihád -> šaría -> Dům míru (Dar al-Islam), povinnost šířit islám "ohněm a mečem" (přesná citace); chování k ženám jako by byli majetkem muže (nejprve otce, pak manžela), vybírání daně (Džizji) od nevěřících kteří jsou považováni (přinejlepším) za občany druhé kategorie (islám toleruje pouze křesťanství, judaismus (obojí je muslimy považováno za kacířství) a zoroastrismus) - ostatní věřící pak musí na území kde vládne islám konvertovat nebo se vystěhovat - jinak jsou bez milosti zlikvidováni - toto všechno zajistilo, že namísto směsky křesťanů, židů, některých přežívajících pohanských kultů a zoroastrismu (v Persii) bylo celé toto území (Arábie, Severní Afrika, Blízký a Střední Východ, západní Indie) poislámštěno.

  Jak vidíte, islám (na rozdíl od křesťanství) v sobě má zabudovanou rovnou celou METODOLOGII svého násilného(!!!) šíření. V bibli nic podobného nenajdete.
  Ještě jsem zapomněl na poslední důležitý rozdíl - Korán je věřící povinen brát doslovně a vykládat jej může pouze imám. Oproti tomu individuální výklad bible (i pro běžné věřící) je jedním ze základů křesťanství. To že tomu tak nebylo (např. u nás v době pobělohorské násilnické rekatolizace ze strany habsburských zrůd bylo jeden čas zakázáno obyčejným věřícím vlastnit Bibli) je - znovu opakuji - problém politický (řízení populace), pro který nenajdete v Bibli oporu.

 • 19. 10. 2017 11:37

  OB (neregistrovaný)

  >> Jak vidíte, islám (na rozdíl od křesťanství) v sobě má zabudovanou rovnou celou METODOLOGII svého násilného(!!!) šíření.

  Moc hezký výklad. Ale má to háček - muslimové to nedodržují. Asi na to mají jiný názor než Vy. A co se toho týče, mně zrovna přijde podstatnější, jak tohle vykládá řadový muslim - a ne nějaký pošuk na fóru, který proti muslimům brojí.

  >>V bibli nic podobného nenajdete.

  Nějak zapomínáte, že součástí Bible je i Starý zákon. A tam je hodně zvěrstev. Co třeba tohle?

  Deuteronomium 13:13-19 Kdybys uslyšel o některém svém městě, které ti dává Hospodin, tvůj Bůh, aby ses v něm usadil, že z tvého středu vyšli muži ničemní a svádějí obyvatele města slovy: „Pojďme sloužit jiným bohům,“ které jste neznali, budeš pátrat a zkoumat a dobře se vyptávat; bude-li to jistá pravda, že se taková ohavnost ve tvém středu stala, úplně vybiješ obyvatele toho města ostřím meče, zničíš je ostřím meče jako klaté, i všechno, co je v něm, i jeho dobytek.

 • 19. 10. 2017 11:58

  Petr (neregistrovaný)

  @OB
  "V bibli nic podobného nenajdete."
  "Nějak zapomínáte, že součástí Bible je i Starý zákon. A tam je hodně zvěrstev."

  Ano, každé náboženství má nějaké se metody jak si udržet své ovečky (protože KAŽDÉ náboženství je primárně o řízení populace - kdyby nebylo, neexistovalo by, protože lidem by v tomto směru stačila spiritualita). V tomto opět nad křesťanstvím vyniká islám, kde když se někdo zřekne své víry, tak ostatní mají povinnost jej zabít.

  Rovněž nesmíte zapomínat, že pro náboženství jsou ze všech proroků nejdůležitější vždy až ten poslední - je to tak jak v islámu (Mohammed), tak v křesťanství (Ježíš). A zatímco Mohammed byl násilnický výbojný vojevůdce, Ježíš byl kazatelem míru a lásky. Od toho se pak odvíjí i charakter celého toho náboženství. A různí "sociální inženýři" (jak se jim dnes moderně říká) tento charakter musí brát v potaz, jinak nedokázali populaci řídit. To se projevuje např. tak, že zatímco křesťané začínají s šířením typicky skrze pokojné misionáře, tak pro muslima je každé území kde nevládne šaría automaticky "Domem války" (Dar al-Harb - sem spadáme i my), které má za povinnost dobýt ("ohněm a mečem") a nastolit vladu šaríi - čímž se z území stane "Dům míru" (Dar al-islam)

  Aby bylo jasno - já zde křesťanství neobhajuji, pouze tvrdím, že islám je daleko, DALEKO horší. V tomto se přiznám že lidi jako vy vůbec nechápu - pokud se vám tak hrozně nelíbilo křesťanství, tak jak vás může nechat chladným masivní migrace muslimů (v metodologii šíření islámu "hidžra") k nám ???

 • 19. 10. 2017 12:42

  OB (neregistrovaný)

  >> pro muslima je každé území kde nevládne šaría automaticky "Domem války"

  Tak to jsem úplně v klidu. Jen málo muslimských zemí praktikuje šaríu, takže i kdyby byli muslimové takoví fanatici, jak tvrdíte, mají spoustu práce sami u sebe. Tolik práce, že než přijde na řadu Evropa, bude už nejspíš příští tisíciletí :)

  >> pokud se vám tak hrozně nelíbilo křesťanství

  To bude nějaký omyl - já proti křesťanství nic nemám :)

  Pouze jsem poukázal na nekonzistenci ve Vašich názorech. A čím víc sem píšete, tím víc rozporů... no, to se nedá nic dělat, to už tak bývá, že fanatici mívají s logikou potíže. Pro mě ale taková "diskuse" nemá význam, tedy se loučím a přeji hezký den.

 • 19. 10. 2017 13:10

  Petr (neregistrovaný)

  @OB

  Předtím:
  "Nevidím žádný významný rozdíl oproti tomu, co dělali naši předkové křesťani."
  teď:
  "To bude nějaký omyl - já proti křesťanství nic nemám :)"

  Ale to samozřejmě nevidíte, pouze píšete o nekonzistentnosti v mých názorech. Copak vy skutečně nevidíte, jak jednáte naprosto naprogramovaně ?

 • 19. 10. 2017 14:49

  FF (neregistrovaný)

  To není žádný rozpor. Jen dokáže, na rozdíl od vás, odlišit mezi náboženstvím a zmanipulovanými fanatiky, kteří páchají zlo ve jménu onoho náboženství. Ve jménu křesťanství bylo za poslední staletí spácháno tolik zla, že islám má ještě co dohánět. To ale neznamená, že musím odsuzovat křesťanství jako takové.

 • 19. 10. 2017 15:37

  Petr (neregistrovaný)

  "To není žádný rozpor. Jen dokáže, na rozdíl od vás, odlišit mezi náboženstvím a zmanipulovanými fanatiky, kteří páchají zlo ve jménu onoho náboženství."

  A čím to prosím odlišuje - tím že se zastává nositelů zrůdné ideologie poukazovaním na zločiny náboženství, které má těch zrůdných prvků daleko méně ? Tím podle vás OB dokáže (na rozdíl ode mě) odlišit ty hodné od těch zlých - to má být ta správná metoda ?

  Kdo to ještě čtete - schválně si všimněte jak tu zdejší lidé jednají, když člověka ODMÍTAJÍCÍHO zrůdnosti jako džihád a šaríu (mě) dokáží označit za FANATIKA (jako OB) - místo aby to bylo naopak. Pak se divte, že jsme jako společnost tam kde jsme, když se mnozí přímo vyžívají v nenormálnosti.

  "Ve jménu křesťanství bylo za poslední staletí spácháno tolik zla, že islám má ještě co dohánět. To ale neznamená, že musím odsuzovat křesťanství jako takové."

  Opět si prosím (kdo tohle bude číst) všimněte té manipulace ze strany těchto diskutujících. Já zde přece nikdy křesťanství neodsuzoval, já odsuzuji náboženství jako KONCEPT, protože si myslím, že lidé by o sobě měli rozhodovat samostatně, ne konat na nátlak skupiny. A to že "náboženství je mocenským nástrojem" (apod.) je jinak u nás (i tady v diskuzích) často zastávaný názor, ale když jej vyřknu já, tak jsem najednou fanatikem.

  Vy dva (OB a FF) jste přímo ukázkovým příkladem nálepkovačů/ška­tulkovačů - vůbec se nestaráte o to co vlastně píšu a ani proč to píšu, vidíte jen že se mnou v nějaké dílčí věci nesouhlasíte a už šup šup se mnou do nějaké škatulky (tentokrát "fanatik" - obvykle je to "nácek" a ještě častěji "rusofil" či "kremlobot") aby jste se proti mě mohli vymezit a zaujmout tu správnou stranu. Leda že by jste tedy považovali individualismus, svobodu a opovržení vůči kolektivistickým ideologiím všeho druhu jako fanatismus - pak by to co říkáte bylo alespoň konzistentní.

  Tím ze svojí strany končím diskuzi - tohle prostě nemá smysl.

 • 19. 10. 2017 16:45

  Lael Ophir

  Ad člověka ODMÍTAJÍCÍHO zrůdnosti jako džihád a šaríu (mě) dokáží označit za FANATIKA - Samotné odmítání násilí páchaného ve jménu částí svatých knih vám asi nikdo vyčítat nebude. Naopak to že z muslimů děláte šmahem extrémisty, protože jejich svatá kniha tvrdí to nebo ono, samozřejmě je fanatismus.

  Mimochodem si přečtěte v bibli třeba Leviticus 20:13: Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně. Křesťané tisíc let trestali homosexuály, a ještě nedávno jsme je "léčili" nebo zavírali. Přestože když spolu spí dva dospělí muži, tak to nikomu nemůže škodit. Například Alan Turing (předpokládám že znáte otce oboru IT a člověka který rozlousknul německou Enigmu) byl homosexuál, kterému dali na vybranou jestli půjde do vězení, nebo podstoupí kastraci. Vybral si chemickou kastraci. Přišel o práci, o prověrku, o sexualitu, a nakonec spáchal sebevraždu. Takhle se křesťanská společnost odvděčila géniovi, který zkrátil druhou světovou, zachránil tím nespočet životů, a položil základy informatiky.

  Nepřipadá vám trochu arogantní, když se na Západě rozhodneme, že ženy mají volební právo (mimochodem v Egyptě ho dostaly dřív než ve Švýcarsku), homosexuály necháme pořádat gay pride průvody místo abychom je věznili a mučili, a pak to začneme okamžitě požadovat i od ostatních kultur?

  Ad já odsuzuji náboženství jako KONCEPT - S tím souhlasím. Na druhé straně lidé mají právo věřit čemu chtějí. Pokud a dokud se drží zákona, tak za mě můžou věřit třeba ve fialové Marťany, Flying Spaghetti Monster nebo cokoliv jiného. Když se zákona nedrží, tak je potřeba je potrestat, bez ohledu na jejich náboženství nebo barvu pleti.

 • 19. 10. 2017 17:03

  FF (neregistrovaný)

  "Vy dva (OB a FF) jste přímo ukázkovým příkladem nálepkovačů/ška­tulkovačů - vůbec se nestaráte o to co vlastně píšu a ani proč to píšu, vidíte jen že se mnou v nějaké dílčí věci nesouhlasíte a už šup šup se mnou do nějaké škatulky (tentokrát "fanatik" - obvykle je to "nácek" a ještě častěji "rusofil" či "kremlobot")"

  Můžete mi napsat, kde jsem vám nějakou nálepku jako fanatik nebo nácek dal? Když už jsme u toho plakání nad argumentačními fauly, tak strkat někomu do úst něco, co neřekl, je jeden z klasických ;-)

 • 19. 10. 2017 18:44

  Petr (neregistrovaný)

  @FF

  "Můžete mi napsat, kde jsem vám nějakou nálepku jako fanatik nebo nácek dal?"

  Už jsem sem původně nic psát nechtěl, ale když už jste se zeptal takhle konkrétně:
  OB mě nazval fanatikem:
  "to už tak bývá, že fanatici mívají s logikou potíže"
  Což bylo mířeno jednoznačně na mě - a na mojí údajnou nekonzistentnost názorů. Vy jste pak vstoupil do diskuze slovy:
  "To není žádný rozpor. Jen dokáže, na rozdíl od vás, odlišit mezi náboženstvím a zmanipulovanými fanatiky, kteří páchají zlo ve jménu onoho náboženství"
  Tím jste se jej jednoznačně zastal. Takže ne, vy jste mě nijak neoznačoval (nenálepkoval), "pouze" jste se ze 100% zastal člověka, který tak učinil (OB). A vůbec vám to nepřišlo divné.

  "Když už jsme u toho plakání nad argumentačními fauly, tak strkat někomu do úst něco, co neřekl, je jeden z klasických ;-)"
  A co jsem prosím komu zde v diskuzi vložil do úst co neřekl ? Naopak, já jsem se snažil logicky vyargumentovat svůj postoj, který jsem i korektně popsal - individualismus, svoboda, odpor ke kolektivistickým ideologiím - což jsou všechno věci, se kterými jsem nejen já, ale myslím i většina lidí zde, vyrůstali. A muslimové jsou tomu všemu hrozbou. Však se koukněte na to, co se jim cpe v měšitách/modli­tebnách do hlav už od mala:

  "Jan Palach, který je znám jako státní hrdina, se zabil na protest proti okupancům. Ale je chápán jako státní hrdina. Kdyby tento člověk, který protestoval proti okupantům tenkrát, způsobit ještě větší škodu pro Rusy, Jak by byl považován ? Asi ještě za většího hrdinu. To by mi jenom lhal, kdo by mi říkal, že ne. TOHO BYCH POVAŽOVAL ZA TERORISTU"
  - součást muslimské kázání, převzato z dokumentu Já, muslim (ČT, nějakých 12 let zpět - ČT toto video odmítla nadále poskytovat na svém webu v roce 2015). Zdroj:
  https://www.youtube.com/watch?v=ZmcQAR0enD8
  (čas 18:16)
  Nebo-li každý kdo zná čin pacifisty Palacha, který než aby ublížil někomu (okupantům), tak raději ublížil sobě, a kdo si myslí, že J. Palach by nikdy nikoho nezabil, tak ten je terorista. Pacifismus=Te­rorismus. Toto jim cpou do hlav. U NÁS.

  Pak se můžete kouknout na to, co jim cpou do hlav imámové jinde:
  "Buďto se stanete muslimy a budete mít stejná práva, nebo budete žít jako druhořadí občané pod naší vládou, jinak bude jako poslední rozhodovat meč"
  https://www.youtube.com/watch?v=7FYiAhue_7U
  (video pochází +/- ze stejné doby jako to předchozí, čas 3:57)

  Nebo kázání v Katarské televizi, ještě o něco staršího data, o tom jak se má bít žena - kdy je to vhodné a kdy ne:
  https://www.youtube.com/watch?v=iq9m_aXwgu0

  To si spojte s tím co jsem vám zde psal o islámu (celá METODOLIGIE expanze - už to tu nebudu opakovat), zjistěte si jestli se tak skutečně muslimové chovali k nemuslimům v historii nebo ne, a pak se zeptejte sám sebe, koho byste se měl do budoucna zastávat - zda těch co mají oprávněné obavy (jako já) z budoucnosti, když vidí co středověký (tj. nijak nereformovaný) islám provádí se zeměmi jako Francie nebo Švédsko, nebo lidí jako OB, který takové co mají obavy z budoucnosti označuje za fanatiky.

 • 20. 10. 2017 1:03

  Lael Ophir

  1. To co linkujete jsou dost extrémní záležitosti, zvlášť ta kázání. Ono když si poslechnete třeba projevy Martina Masokostní Moučky Konvičky, tak vám také budou vstávat vlasy hrůzou na hlavě. Podobně najdete i rasisty, kteří by muslimy, židy, černochy a vůbec imigranty věšeli na lampách. Kdyby dcera takového člověka začala chodit třeba s černochem, tak by to z ní "vymlátili". A když jsme u toho domácího násilí, tak v ČR je jeho obětí je podle průzkumu 23% žen. Podle 10.9% lidí je to věc rodiny a společnost by to měla tolerovat. Podle 7.2% má muž právo bít manželku, když ho neposlouchá. Nejde o data arabského světa, ale z "pokrokové" ČR. Asi nejsme tak pokrokoví, jak bychom si rádi mysleli.
  2. Arabská kultura nezná věci jako "když tě někdo uhodí na jednu tvář, nastav mu druhou". U nich je to spíš "když tě někdo uhodí na jednu tvář, zlom mu ruku, kterou tě uhodil", a já s takovým přístupem upřímně souhlasím. Podobně neznají "moudřejší ustoupí", protože když někdo ustoupí, tak ukazuje svoji slabost. Proto když od někoho chcete aby ustoupil, tak mu musíte nechat možnost neztratit tvář. Můžete může dojít i na pro Evropana těžko pochopitelný projev o tom, jak nad vámi dotyčný zvítězil.
  Z jejich pohledu může být dost obtížné Palacha pochopit, protože kdyby Arab v jeho situaci chtěl obětovat život na oltář boje s Rusy, tak by spíš použil sebevražedný útok. Když zabije jen sám sebe, tak z jejich hlediska ničeho nedosáhl. To je prostě kulturní rozdíl.
  3. Jak se muslimové chovali k nemuslimům v historii? No já nevím, ale křesťané se k nekřesťanům ještě před méně než sto lety chovali tak že je mučili, stříleli, upalovali, dělali na nich pokusy a likvidovali je v plynových komorách. Předpokládám že tahle zvěrstva muslimové ve své historii netrumfnuli.

 • 20. 10. 2017 11:29

  Petr (neregistrovaný)

  @Lael Ophir

  "Jak se muslimové chovali k nemuslimům v historii? No já nevím, ale křesťané se k nekřesťanům ještě před méně než sto lety chovali tak že je mučili, stříleli, upalovali, dělali na nich pokusy a likvidovali je v plynových komorách. Předpokládám že tahle zvěrstva muslimové ve své historii netrumfnuli."

  To je další vaše nechutná manipulace a je vidět, co my ajťáci jsme zač, když vám většina dá +
  Copak křesťané kdy někoho dávali do plynových komor ? Před méně než sto lety ? To se nikdy nestalo. Plynové komory používali nacisté a nacismus je zkratkou dvou slov: nacionální socialismus (v tom jejich původním pojetí jde vlastně o národně orientovaný komunismus). Jde tedy o úplně jinou ideologii než je křesťanství. Už jenom ten typ kolektivistické ideologie je odlišný - národní socialismus a politická ideologie, zatímco křesťanství je náboženství.
  Před sto lety (začátek 20. století) už církve neměli žádnou politickou moc a zahraniční politika, války apod. byli otázkou řízení STÁTU - nikoliv náboženství.

  Obdobně bych vám mohl oponovat "To co linkujete jsou dost extrémní záležitosti, zvlášť ta kázání. Ono když si poslechnete třeba projevy Martina Masokostní Moučky Konvičky..."
  1. Konvička je sice šašek, ale politicky chce jen aby nás muslimové nechali na pokoji. Nechce jít do jejich zemí a vyvolávat tam konflikt
  2. My máme jen jednoho Konvičku, zatímco kolik je takových kleriků mezi muslimy ? Asi hodně, když jsou i u nás (a nikdo s tím nic nedělá), že ?

  Hlavně nezapomeňte mi naklikat pořádné mínusy - co na tom, že oponent překrucuje moje názory a dává sem logicky nesmyslná přirovnání - Vy s těmi mými stejně nesouhlasíte, tak šup mínus pro mě, plus pro něj a je to.

 • 20. 10. 2017 17:56

  Petr (neregistrovaný)

  @hawran

  "Hlavně nezapomeňte mi naklikat pořádné mínusy..."
  "NEBUL"

  Nebulím, já jen sbírám maximální počet mínusů od idiotských ajťáků, lidí s nadprůměrným příjmem a IQ, kteří nevidí nic špatného na tom, když do Evropy přijdou milióny lidí vyznávající primitivní násilnickou ideologii. Z toho je mi teprv do breku, ne z manipulátora Laela, který nejspíš dělá v PR oddělení nějaké technologické firmy a sem se chodí trénovat.

  BTW, už jste pochopil, jak někdo může sledovat zpravodajské pořady ČT, aniž by přitom měl televizi, nebo se pořád smějete až se za břicho popadáte z údajného mého pokrytectví, když jsem si je dovolil zhodnotit a zároveň jsem napsal, že televizi nemám ??
  Až to pochopíte, vysvětlete to prosím i Eischmannovi. Děkuji.

  A pokud to stále nechápete, tak tady máte oba malou nápovědu:
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/a-z/

  Jim jste naklikali za ignorantství plusy, tak šup sem s nášupem mínusů pro mě.

  P.S. Znáte někdo správný výraz pro ignoranta s vysokým IQ ? Něco jiného než ajťák ?

 • 21. 10. 2017 14:15

  hawran.diskuse

  @Petr
  Tv vole, ty si na tom ještě hůř, než se na první pohled zdálo.

  Apropo,
  P.S. Znáte někdo správný výraz pro ignoranta s vysokým IQ ? Něco jiného než ajťák ?

  To jakože ty nejsi ajťák a jen tu "evangelizuješ", žvaníš nesmysly a trolíš za prachy?
  (Nebo se v ústavu na jiné stránky nedostanete?)

 • 21. 10. 2017 14:33

  mmm (neregistrovaný)

  Já jsem Vám dal plus za kritiku ČT, ale v ostatním s Vámi nesouhlasím. Přečtěte si občas blog P. C. Robertse, možná Vám to otevře oči. Islamisté jsou jen loutky těch skutečně mocných.

 • 21. 10. 2017 15:55

  Petr (neregistrovaný)

  "Já jsem Vám dal plus za kritiku ČT, ale v ostatním s Vámi nesouhlasím. Přečtěte si občas blog P. C. Robertse, možná Vám to otevře oči. Islamisté jsou jen loutky těch skutečně mocných."

  Konečně někdo rozumný mezi idioty co si (doufám) nemyslí, že za genocidu za 2. světové války můžou křesťani.
  PCR samozřejmě znám, ale vy si položte otázku, jak je možné takovou masou tak snadno manipulovat ???

  Důvody jsou 2:

  1) Islám je velice agresivní náboženství (džihád a šaría) - zmanipulovat muslima k válce s něvěřícími je jako zmanipulovat komunistu k revoltě proti systému => netřeba totiž žádné manipulace, je stačí jen popostrčit (v případě muslimů jsou to dnes politické neziskovky a média na jedné straně a imámové na druhé).
  Stále si ale myslím, že islám by byl problémem i bez globalistů a manipulátorů v pozadí typu Soros

  2) Jednou ze základních myšlenek islámu stojících tak trochu v pozadí je neuznávání příčiny a následku - podle islámu se totiž vše děje z vůle Alláha. Takže pak stačí politickou agendu zamaskovat za Alláhovu vůli, a muslimové se už o její prosazení postarají sami - protože to je úroveň na které jsou motivováni.

  A ano, mohli bychom jít dál - k lidem co ovládají bankovní systém a centrální banky díky systému částečných rezerv, kteří financovali Hitlera i komunistické revoluce na počátku 20. století, atd. Pro ně jsou to totiž všechno nástroje (finančnictví, internacionála, dříve nacionalismus a dneska islám) na přebudování společnosti do přísně hierarchické podoby (s nimi jako s elitou na vrcholu - samozřejmě). Ale vyprávějte o tom všem idiotům kteří ani nejsou schopni pochopit, že společnost založená na džihádu a šaríe je neslučitelná s s hodnotami na kterých stojí naše společnost (což dnes pociťuje v Evropě nejsilněji Švédsko a Francie, a o trochu méně Německo a Itálie).

  PS Asi už chápu, proč nadprůměrně inteligentní ajťáci s nadprůměrným příjmem ve své většině toto všechno nechtějí vidět - zatím jsou příliš zainteresovaní na fungování současného systému. Aneb jak řekl jeden z otců zakladatelů EU, Jean Monnet:

  "Lidé akceptují změnu pouze tváří v tvář nezbytnosti a dokáží rozpoznat nezbytnost pouze v době krize"
  http://www.azquotes.com/author/36946-Jean_Monnet

  Narozdíl od Švédů, my zatím nejsme v krizi, tak asi proto. Jiné vysvětlení nemám.

 • 20. 10. 2017 19:40

  Lael Ophir

  Jaká manipulace? Němci jsou většinově křesťané. V roce 1933 se ke křesťanství hlásilo skoro 100% obyvatelstva, v roce 1939 (tedy po anexi Rakouska) 95%. Takže to byli křesťané, kteří používali plynové komory. Manipulace je když tu podsouváte, že křesťané nikoho do plynových komor nikdy nedávali. Křesťané židy utlačovali, segregovali, nuceně křtili, vyháněli, a zatraceně často také masakrovali. Po celá staletí. Co jiného jsou ty plynové komory, než pokračování příběhu ještě drsnějšími prostředky? A že se Němci neoháněli primárně náboženstvím? To přece nehraje žádnou roli.

  Například ISIS má zjevně politické cíle: územní expanzi, správu dobytého území, návrat k tradičnímu způsobu života, obnovení zašlé slávy veliké říše atd. Náboženství používá pro snazší dosažení těch cílů.

  Jak vidíte, tak motivace náboženstvím zdaleka není jednoznačná věc. Zvlášť ve společnostech, kde je skoro všechno nějak spojené s náboženstvím, což je většina světa (včetně toho křesťanského - Češi jsou dost výjimka).

  Ad církve neměli žádnou politickou moc a zahraniční politika, války apod. byli otázkou řízení STÁTU [a] nikoliv náboženství - Většina muslimského světa má sekulární vládu, teokracie jsou velmi vzácné i u nich. Ovšem církev do těchto věcí dál částečně mluví, u nich i u nás. Proč se asi tak KDU-ČSL brání homosexuálním sňatkům, adopcí dětí homosexuálními páry, prosazuje nedělní zavírací dobu atd.? Protože náboženství. V Polsku kněží svým ovečkám říkají, koho má dobrý křesťan volit.

  Ad Konvička je sice šašek, ale politicky chce jen aby nás muslimové nechali na pokoji. - Máte na mysli to že nás nechají, až je namele do té masokostní moučky? :)
  Ad máme jen jednoho Konvičku, zatímco kolik je takových kleriků mezi muslimy - máme jednoho Konvičku, a dlouhou řadu islamofobů a rasistů. Mimochodem muslimů je na světě 1.6 miliardy, kdežto Čechů 10 milionů. Kdybychom opravdu měli jediného islamofoba a rasistu, tak muslimové by jich čistě proporčně měli 160, protože je jich 160x víc.

  Ad nezapomeňte mi naklikat pořádné mínusy - OK, na vaši žádost jsem vám jeden přidal ;)

 • 20. 10. 2017 20:58

  Petr (neregistrovaný)

  "Němci jsou většinově křesťané. V roce 1933 se ke křesťanství hlásilo skoro 100% obyvatelstva, v roce 1939 (tedy po anexi Rakouska) 95%. Takže to byli křesťané, kteří používali plynové komory."

  Ne:
  - Většina obyvatelstva tehdy byly venkované => byli to venkovští balíci, co vedli válku a používali plynové komory.
  - Většina Němců pije (i tehdy) pivo => byli to pijáci piva, kdo používal plynové komory.
  - Většina lidí té doby nosila oblečení z bavlny => byli to zákazníci textilního průmyslu, kdo používal plynové komory.
  ...

  Já být váš šéf z marketingového oddělení a tohle vidět (byť si sem chodíte potrénovat ve volném čase), tak vás vyrazím - okamžitě. Takhle se manipulace provádět nedá. Každý normální člověk kdo používá mozek totiž pochopí, že když někdo vraždí ve jménu nacionálního socialismu, tak problém bude nacionální socialismus (nebo alespoň řídící kádry které tuto genocidu uvedly do pohybu) a ne křesťané či jakákoliv jiná skupina.

  V tom mě zklamali zdejší ajťáci, když vám v předminulém příspěvku naklikali za tento váš neskutečný blábol převážně plusy. To jsem fakt ještě neviděl - jako chápu ještě že někdo je mírumilovné povahy a nechce vidět to nebezpečí které pro Evropu představuje ideologie islámu, budiž, ale aby naklikali souhlas s hláškou typu "byli to křesťané kdo likvidoval nekřesťany v plynových komorách", tak to mi fakt vyrazilo dech. Většina zdejšího osazenstva si asi fakt myslí, že za Německá zvěrstva za 2. světové války může prioritně křesťanství ("miluj bližního svého") a nikoliv ideologie nacismu (pseudověda o podlidech a nadlidech). Fakt neskutečný.

 • 22. 10. 2017 17:11

  Lael Ophir

  Ano, byli to křesťanští venkovští balíci a křesťanští pijáci piva oblečení do bavlny, kteří používali plynové komory. Vy se zjevně soustředíte na náboženství lidí, takže je na místě říct, že to byli křesťané.

  Antisemitismus v kontextu nacionálního socialismu je jen pokračováním křesťanského antisemitismu. Nakonec to řekl sám Hitler: I have been attacked because of my handling of the Jewish question. The Catholic Church considered the Jews pestilent for fifteen hundred years, put them in ghettos, etc., because it recognized the Jews for what they were. In the epoch of liberalism the danger was no longer recognized. I am moving back toward the time in which a fifteen-hundred-year-long tradition was implemented.

  Mimochodem když jsme u toho "miluj bližního svého", tak to trochu nesedí k inkvizici, křížovým výpravám, papežům vedoucím války, pálení knih i s autory, upalování čarodějnic atd. Ten bližní také nesmí být homosexuál (uváděl jsem příklad Alana Turinga), pohan (tj. nekřesťan), černoch nebo dokonce ateista.

  Ta "pseudověda o podlidech a nadlidech" také vychází z křesťanského pojetí světa. Bible na spoustě míst zmiňuje otroctví, i papeži vlastnili otroky, a křesťané historicky velmi dlouho debatovali, jestli "barevní" lidé mají duši. Mezi křesťanské "lahůdky" patří víra v to že bílí Evropané jsou vyvolený lid, a podlidé jako židé jsou buď potomci biblického Kaina, nebo výsledkem obcování Evy v ráji s hadem. Americká Konfederace opravňovala otrokářství nábožensky, a úplně stejně bibli využívají dnešní white supermacists.

  Poukd vy protestujete že nacistická zvěrstva, antisemitismus, otroctví, Ku Klux Klan, White Pride neonacisté atd. nejsou myšlenkami křesťanství, možná leda o dezinterpretací křesťanství, tak by vás nemělo moc překvapovat, že naprostá většina muslimů úplně stejně protestuje, když se lidé jako vy opírají do jejich víry. Úplně stejně tvrdí, že jejich víra není základem džihádistického terorismu, zabíjení muslimů i nemuslimů, boření kostelů i mešit, otrokářského systému atd., že se jedná o dezinterpretaci islámu, a že oni jsou mírumilovní lidé.

 • 19. 10. 2017 15:02

  Lael Ophir

  Vždyť je to nesmysl. Na světě je 1.6 miliardy muslimů, a naprostá většina z nich jsou rozumní lidé. Mají své náboženské tradice, stejně jako křesťané, ale nežijí jen náboženstvím ani jen podle svatých knih, stejně jako Španělé nebo Poláci. Samozřejmě mají i své extrémisty, stejně jako my svého Martina Masokostní Moučku Konvičku. Mají své náboženské fanatiky, jako jsme u nás měli inkvizici, křížové výpravy, války vedené papeži, upalování knih a jejich autorů atd. Mají střety mezi náboženskými sektami, stejně jako my máme střety mezi katolíky a protestanty. A mají své zločince, jako křesťané mají "svého" Breivika nebo McVeigha. Jen neinformovaný člověk může z muslimů šmahem dělat zlo.

 • 19. 10. 2017 10:24

  null null (neregistrovaný)

  Mluví se o tom dost, hlavně teď před volbama ... Tím mluví se tom dost myslím debatní kluby, alternativní kanály a debaty na nich, např. na youtubu. Celý svět netvoří jenom 3 televizní stanice nebo vládní deníky.A co pak máme konkrétně proti Aeronetu a PL?

 • 19. 10. 2017 14:18

  Pepik (neregistrovaný)

  Zmínka o Rusku a Kremloboti se na root slétávají jak datlové na pinokia....

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.