Hlavní navigace

Rusko hrozí Apple sankcemi, když neodstraní Telegramu z App Store

30. 5. 2018

Sdílet

Telegram Autor: Depositphotos

Ruský telekomunikační regulátor Roskomnadzor pohrozil Apple nepříjemnými důsledky, pokud firma neodstraní komunikátor Telegram z App Store. Začátkem roku totiž představitelé Telegramu odmítli odevzdat přístup do rukou ruských orgánů, proto se Roskomnadzor rozhodl Telegram blokovat, odříznout k němu přístupové cesty a odstranit ho z mobilních platforem.

Přesto je stále Telegram možné v Rusku z App Store stáhnout. Regulátor proto poslal do Apple výzvu, aby firma aplikaci odstranila a zablokovala posílání push notifikací uživatelům, kteří si Telegram nainstalovali už dříve. Součástí příkazu je i ultimatum: Apple má na nápravu měsíc, pak prý přijde trest za neuposlechnutí.

Roskomnadzor zatím není ve snaze zablokovat Telegram příliš úspěšný, většina uživatelů v Rusku používá aplikací dál pomocí VPN a přímo podle vyjádření regulátora se daří blokovat asi 15 nebo 20 % komunikace. Zdá se, že celá akce má spíše opačný efekt: o Telegramu se hodně mluví a píše a ten roste jako nikdy v historii.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.