Hlavní navigace

S přibalováním adwaru končíme úplně, slibuje SourceForge

2. 6. 2015

Sdílet

Minulý týden vzbudila pozdvižení kauza kolem kontroverzních praktik serveru SourceForge, který přidával adware k binárkám opuštěných projektů. Služba to už sice praktikovala delší dobu, ale až v případě grafického editoru GIMP se celá věc dostala do širšího podvědomí uživatelů. SourceForge posléze vycouval a reklamu z instalátoru GIMPu odstranil.

A teď už SourceForge dokonce slibuje, že jím přidaný adware zmizí ze všech dotčených aplikací: „Ačkoli jsme v nedávné době testovali přidání nabídek třetích stran, které šlo snadno odmítnout, u malého počtu nespravovaných projektů, vzhledem k negativní odezvě komunity s tímto okamžitě končíme.“

U některých projektů na SourceForge se však adware může vyskytovat i nadále. Jednak jej tam pochopitelně může připojit sám vývojář aplikace, jednak v těch případech, kdy bude mít SourceForge od správce projektu výslovný souhlas. Připomeňme, že přibalování nežádaného softwaru se týká téměř výhradně instalátorů pro systém Windows.

(Zdroj: Ars Technica)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 6. 2015 17:53

    Lol Phirae (neregistrovaný)

    Aha, takže přestanete krást "neudržované" projekty, protože vám asi někdo pohrozil právníky. Ale jinak se bude uživatelům cpát crapware nadále.

    P.S. "Comments are closed." - Tak určitě...

Byl pro vás článek přínosný?