Hlavní navigace

Samočinná auta od Googlu měla dosud jedenáct nehod

12. 5. 2015

Sdílet

Samočinná auta od Google byla do teď účastníky jedenácti nehod. Podle vedoucího vývoje samočinných aut, Chrise Urmsona, ani jednu nezpůsobilo auto od Googlu. Navíc všechny nehody byly menšího rázu. Auta mají aktuálně za sebou 2,7 miliónů kilometrů.

Společnost bohužel zveřejnila pouze jeden konkrétnější údaj o nehodách: V sedmi případech měla do auta Google nabourat zezadu jiná vozidla a to na křižovatkách a na dálnicích. 

Další informace bohužel společnost nezveřejnila. To pochopitelně vyvolává otázky, zdali tyto informace nepoukazují na zatím problém chybovosti samočinných aut.

Minulý rok Google přiznal výrazné limity své technologie. Zde bylo řečeno, že tato samočinná auta mohou zatím jezdit jen po velmi dobře zmapovaných cestách a nezvládají jízdu ve sněhu. Dále nemají mechanismus pro rozpoznání semaforů a signálů policejních příslušníků. Pokud by se tato auta měla využít v ČR a dalších zemích, musela by se navíc naučit detekovat výmoly.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.