Hlavní navigace

Samsung a Google podepsaly desetiletou patentovou dohodu

29. 1. 2014

Sdílet

Společnosti Samsung a Google podepsaly dohodu, která jim umožní sdílet jejich patentové portfolio. Jejich desetiletá spolupráce jim umožní lépe se chránit proti soudním přím, kterých v mobilním segmentu stále přibývá. Proti Androidu nejčastěji útočí Apple, který jej považuje za kopii svého systému iOS. Dohoda zároveň znamená, že Samsung u Google posiluje svou roli dvorního výrobce telefonů s Androidem.

Google do této spolupráce přichází s obrovským patentovým portfoliem 17 000 patentů, které získal společně s odkoupením společnosti Motorola v roce 2011. Výsledkem by mělo být posílení celého ekosystému dle hesla make-tech-not-war. Je docela dobře možné, že Google v rámci dalšího posílení obrany podepíše podobnou smlouvu i s dalšími významnými výrobci.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 1. 2014 10:45

  MeeGo - no future

  "...Google v rámci dalšího posílení obrany podepíše podobnou smlouvu i s dalšími významnými výrobci"

  To má být kdo? HTC jde ke dnu, LG a Sony mají tak patenty na displeje a tich pár číňanů nemá ani pořešené licence na svých stolních PC :-) Jediný, kdo má Googlu co nabídnou, je Huawei.
  Google měl získat patenty Nokie a Blackberryho, to by mu pomohlo.

 • 31. 1. 2014 9:00

  Ondřej Tůma

  No sice si to cucám z prstu, ale Sony má přece patenty od Ericssonu. Když pominu jejich mobilní patenty, tak hudebních / zvukových a podobných bude mít určitě dost. A u LG bych zase čekal že nejvíce patentů bude mít stran displayů a zobrazení.

  Pokud tomu tak opravdu je, tak je to pro Android velmi dobré doplnění.

 • 31. 1. 2014 9:06

  Ondřej Tůma

  Aha, tak dokonce Sony a Google už dokonce spolu jistou patentovou spolupráci mají prostřednictvím Open Invention Network.

Byl pro vás článek přínosný?