Hlavní navigace

Samsung chce definitivně pohřbít Note 7, znemožní jeho nabíjení

9. 12. 2016

Sdílet

Většina uživatelů sice výbušný telefon Samsung Galaxy Note 7 vrátila, nicméně v oběhu stále zůstává několik desítek tisíc kusů. Samsung si však případné problémy nechce vzít na triko a tak plánuje, že prostřednictvím OTA aktualizace znemožní nabíjení zařízení. Aktualizace by se měla začít distribuovat 19. prosince, alespoň co se týče Severní Ameriky. Jak to bude v ostatních koutech světa, zatím není jasné.

Ne všichni s takovým přístupem ale souhlasí. Americký operátor Verizon se nechal slyšet, že u telefonů zakoupených u něj zatím takový zákrok nehrozí. Operátor nechce uživatele nepříjemně zaskočit, obzvlášť kolem vánočních svátků. Už dříve aktualizace omezila nabíjení baterie na maximálně 60 % kapacity. To má za a) snížit pravděpodobnost výbuchu, za b) přimět uživatele ke vrácení zařízení.

Samsungu se však stejně nikdy nepodaří všechny kusy Note 7 vyřadit z provozu a získat zpět. Kdo bude chtít, může zařízení rootnout, získat nad ním plnou kontrolu a omezujícím aktualizacím se celkem snadno vyhnout. Trochu větší problém mohou představovat operátoři. Hovoří se o tom, že někteří Note 7 znemožní připojení do sítě.

(Zdroj: Ars Technica)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.