Hlavní navigace

Samsung je největším výrobcem čipů na světě, Intel vydělal méně

1. 2. 2018

Sdílet

Procesory

Samsung Electronics překonal společnost Intel a sebral mu titul největšího výrobce čipů na světě – alespoň podle ročního obratu. Intel své prvenství držel od roku 1992, v loňském roce se ale nechal předběhnout. Samsung za rok 2017 vykázal tržby ve výši 69 miliard dolarů, Intel se dostal na 63 miliard.

Samsung tak dokazuje, že se mu podařila proměna z výrobce levných televizí na dodavatele klíčových komponent pro špičkové chytré telefony a další elektroniku. Je to také výsledek rostoucího trhu s paměťovými čipy, což je pro Samsung stále nejdůležitější výrobní oblast.

Přes to všechno neměl Intel vůbec špatný rok, jeho prodeje vzrostly o šest procent. Dnes už ovšem nestačí být úspěšný jen v oblasti osobních počítačů, trh se orientuje na mobilní zařízení, kam se Intel dostává jen velmi pozvolna. Důležitost této oblasti se navíc zvyšuje, jak přibývá další elektroniky od chytrých hodinek až po auta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.