Hlavní navigace

Samsung oficiálně končí v Evropě s prodejem notebooků

25. 9. 2014

Sdílet

Již začátkem roku se objevily spekulace o ukončení prodeje notebooků ze strany Samsungu a nyní to společnost oficiálně potvrdila. Konec prodeje se týká jak strojů s Windows, tak těch postavených na platformě Chrome OS. Důvodem tohoto kroku je velmi nízký prodej laptopů. V minulém roce plánovali po celém světě prodat 17 miliónů kusů, ale prodalo se jich pouhých 12 miliónů.

Přesné datum ukončení prodejů na evropském trhu, zatím nebylo uvedeno. Předpokládá se, že by k tomu mělo dojít začátkem roku 2015, kdy budou obchodníci nabízet jen zboží ze skladových zásob.

(Zdroj: BBC)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2014 20:28

    Jarda_P

    Jeste by mohli prestat prodavat lednicky. Horsi ausus jsem nevidel. Jinak nevim, co cekali. Ze si na v podstate nasycenem trhu, kde lidi jen nahrazuji odesla zarizeni, kazdy honem koupi dalsi notebook, aby se Samsung mel dobre?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.