Hlavní navigace

Samsung představil dual-SIM smartphone Galaxy Core

7. 5. 2013

Sdílet

Nabídka smartphonů s podporou technologie dual-SIM, tedy možností používat v telefonu dvě SIM karty zároveň, je velice omezená. Pokud člověk tuto funkci opravu potřeboval, často se musel spokojit se zařízením některého čínského „no name“ výrobce. V poslední době se o tuto oblast ale začínají zajímat i velcí výrobci.

Nyní Samsung představil model Galaxy Core, jehož hlavní předností je právě podpora dual-SIM. Jinak se jedná o vcelku obyčejný smartphone střední třídy s Androidem. Uvnitř bude blíže nespecifikované dvoujádro o taktu 1,2 GHz, úložiště o velikosti 8 GB a jeden gigabajt operační paměti. Do 4,3 palcového displeje se vejde 480×800 pixelů.

Dvousimkový Samsung Galaxy Core by se měl začít prodávat již teto měsíc, o ceně a dostupnosti v České republice zatím nic nevíme.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 5. 2013 10:30

  mm

  To je celkem hrozný ...

  Omezená se mi ani nezdá .. jen se to chce podívat trochu mimo český minitrh a je jich spousta i s lepšími specifikacemi než má Galaxy S4 ..

 • 7. 5. 2013 11:26

  Karel (neregistrovaný)

  Přesně tak. Nabídka je velmi dobrá a dá se vybrat přesně podle představ. To jediné "ale" je, že si člověk musí koupit mobil v Británii, Německu nebo nějakém jiném státě. V ČR vám budou operátoři nestydatě tvrdit, že se to nevyrábí. A i nabídka ve značkovém obchodě výrobce bude chabá. Jenže stačí kouknout na webshop v GB a tam jsou desítky modelů s dual sim. Navíc ty mobily u nás bez problémů fungují.

  Oficiální důvod, proč se u nás nenabízí je obvyklý - prý o to není zájem. A skutečný důvod je opět obvyklý - aby lidé neměli více různých tarifů od různých operátorů. Takové to jeden tarif na levné volání, druhý na levné SMS. Osobně dual sim mobil mám. Mám v něm služební a soukromou sim a funguje to bezvadně. Fungují obě najednou, mobil má dvě antény.

 • 7. 5. 2013 10:47

  JirkaS (neregistrovaný)

  Zastaralá TFT LCD? Dnes všechny mobily používají TFT LCD a nebo AMOLED, jaký jiný displej byste tam chtěl?

 • 7. 5. 2013 11:16

  Roman Bořánek
  Zlatý podporovatel

  Děkuji za upozornění, větu jsem smazal. Automaticky jsem to bral jako TN, přitom pod TFT LCD vlastně patří i IPS.

 • 7. 5. 2013 16:23

  Petr M (neregistrovaný)

  Dvousimkovou potvoru s Androidem jsem manželce kupoval asi před rokem (Samsung Galaxy Y Duos). A nejel jsem pro něho ani do zahraničí, stačilo do TSB... :D

  Pro operátory jde o princip, dovolit zákazníkovi, aby v "jejich" stroji měl ještě konkurenční SIMku je pro ně nepřijatelný. To se spíš při bohoslužbě bude katolický farář chlubit čerstvým zážitkem z nevěstince, než to naši holomci dají do nabídky dvousimkový stroj...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.